Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Bankové služby > Úvery > Hypotéky

Fio hypotéka

Máte sen bývať vo vlastnom byte alebo rodinnom domčeku so záhradou? Nechcete platiť celý život nájom s vedomím, že vám nehnuteľnosť nepatrí? Alebo si chcete zaobstarať byt ako investíciu do budúcnosti? Nech už je váš dôvod akýkoľvek, radi vám pomôžeme s financovaním bývania.

Hypotéka bez poplatkov

Zadarmo ponúkame poskytnutie úveru, vedenie bežného i úverového účtu, rezerváciu prostriedkov aj čerpanie úveru.

Mimoriadna splátka zadarmo

Chcete si znížiť hypotéku? Nie je problém! U nás môžete kedykoľvek splatiť akúkoľvek sumu, pokojne aj celý úver naraz, bez poplatkov a sankcií. Táto výhoda sa nevzťahuje na celkové splatenie z dôvodu prevedenia hypotéky do inej finančnej inštitúcie.


Žiadosť o odklad splátok

Ak chcete požiadať o odklad splátok v dôsledku finančných ťažkostí spôsobených aktuálnou situáciu, stačí kontaktovať našich kolegov cez službu "Fio servis", ktorú nájdete v ľavej dolnej časti vášho Internetbankingu a priložiť k tomu vyplnený formulár. Nemusíte tak chodiť na pobočku, všetko vyriešite online.

 • počas doby odkladu neplatíte vôbe nič
 • odklad vám nespôsobí žiadny negatívny záznam v bankových registroch

Chcem odložiť splátky

Odpustenie úrokov

Klientom, ktorí sa v dôsledku pandémie dostali do momentálnych finančných problémov, ponúkame, nad rámec zákona, pri odklade splátok na 3 mesiace, možnosť odpustenia úrokov na rovnakú dobu, teda 3 mesiace. Stačí vyplniť formulár a zaslať ho spoločne so žiadosťou o odklad splátok cez službu "Fio servis".

 • platí len pri odklade splátok po dobu 3 mesiace

Mám záujem o odpustenie úrokov


Znížte si úrok až na 0% a plaťte každý mesiac menej

Máte nasporené aspoň 2 000 EUR? Nechajte ich, aby vám znížili úrok a tým aj mesačné splátky hypotéky. Peniaze máte kedykoľvek k dispozícii a pritom vďaka nim môžete každý mesiac šetriť.

Vložte si svoje voľné financie (minimálne 2 000 EUR) na Hyposporiace konto, ktoré je úplne zadarmo, a istinu hypotéky vo výške aktuálneho zostatku na konte vám nebudeme úročiť. V prípade, že by ste mali počas celého splácania na Hyposporiacom konte sumu vo výške istiny, bude váš úrok 0 % p.a. a budete tak splácať iba istinu. Tým pádom nepreplatíte vôbec nič navyše. Svoje úspory pritom máte neustále k dispozícii a môžete s nimi ľubovoľne nakladať, prípadne ich všetky kedykoľvek vybrať.

Modelový príklad vám ukáže, ako ušetriť s Hyposporiacim kontom

Hypotéka 37 500 EUR, splatnosť 20 rokov, štandardná mesačná splátka bez Hyposporiaceho konta 187 EUR.

Pozrite se na ďalšie modelové príklady Hyposporiaceho konta.

Aktuálne úrokové sadzby a zľavy

  • Zľava 0,4 % z úrokovej sadzby na refinancovanie hypotéky
  • Zľava 0,3 % z úrokovej sadzby na kúpu nehnuteľnosti a ďalšie účely podľa sadzobníka

Zľavy sú dostupné pre hypotéky do 80% hodnoty nehnuteľnosti

 • Zľava 0,1 % z úrokovej sadzby pri úvere presahujúcom 40 000 EUR
SADZBA S FIXÁCIOU 3 ROKY
Výška hypotéky od 40 000 EUR do 40 000 EUR
Refinancovanie 0,58 % 0,68 %
Kúpa 0,68 % 0,78 %
Ostatné 0,98 % 1,08 %

Úrokové sadzby platia pre hypotéky do max. výšky 80 % hodnoty nehnuteľnosti a za predpokladu splnenia podmienok na poskytnutie príslušných zliav. Sadzby s inou fixáciou je možné zistiť v sadzobníku alebo prostredníctvom našej hypotekárnej kalkulačky.

Reprezentatívny príklad nájdete tu.

Spočítajte si svoju úrokovú sadzbu

Spočítať sadzbu

 


Zaistenie hypotéky

Hypotekárny úver musí byť vždy zaistený záložným právom k nehnuteľnosti, ktorá je určená na bývanie a je na území Slovenskej republiky, zriadeným v prvom poradí v prospech Fio banky. Záložné právo sa zjednáva k financovanej nehnuteľnosti (aj rozostavanej nehnuteľnosti či pozemku) alebo k inej vhodnej nehnuteľnosti určenej na bývanie.

Čím môžete ručiť?

 • byt
 • rodinný dom
 • rekreačný objekt (individuálna rekreácia)
 • stavebný pozemok určený k zástavbe pre bývanie

Čerpanie

Čerpať úver môžete už na základe návrhu na vklad záložného práva. Štandardná doba čerpania je maximálne 6 mesiacov. U hypoték, kde je účelom výstavba, dostavba alebo stavebné úpravy, je toto obdobie maximálne 2 roky. Čerpanie môže prebiehať jednorázovo alebo tiež postupne.

U hypotéky na financovanie stavby môžete požiadať o "čerpanie bez faktúr" do výšky 20% z dohodnutej výšky hypotekárneho úveru, maximálne 10 000 EUR.

Splácanie

Fio hypotéku splácate mesačnými anuitnými splátkami inkasom z bežného účtu, ktorý je vedený u Fio banky. Vedenie účtu je zdarma. Splátky sú pevne stanovené v konštantnej výške po dobu platnosti pevnej úrokovej sadzby.

Anuitné splátky sa skladajú z úroku z úveru a splátky istiny úveru. Prvú anuitnú splátku klient hradí k 15. dňu mesiaca nasledujúceho po mesiaci, na ktorý je dohodnutý koniec čerpania úveru.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK26,1258624,75214
USD1,205541,13530
GBP0,878570,82738
CHF1,115161,05019
PLN4,733344,45760

Kompletné informácie tu


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X