Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Bankové služby > API Bankovníctvo

API Bankovníctvo

API Bankovníctvo umožňuje bezpečné automatizované spracovanie výpisov a pohybov na účtoch vedených vo Fio banke. So službou API Bankovníctvo získate okamžitý prehľad o dianí na Vašich účtoch bez toho, aby ste sa museli prihlasovať do Vášho internetového bankovníctva.


API Bankovníctvo je vhodné najmä pre e-shopy a ďalšie spoločnosti, ktoré potrebujú sťahovať výpisy priamo do svojich účtovných programov. Na základe informácií o pohyboch na účte potom môžu okamžite reagovať napríklad automatickým odoslaním tovaru alebo poskytnutím služby svojim zákazníkom. Dáta o pohyboch na účtoch možno získať v mnohých rôznych formátoch, medzi ktoré patria: XML, MT940, OFX, GPC, CSV, JSON, HTML a PDF.

Prostredníctvom Fio API Bankovníctva je možné zadávať hromadné platby - môžu byť importované do bankového systému vo formáte ABO alebo XML, v Internetbankingu sú potom pripravené k podpísaniu v jednej dávke (v sekcii "Prehľady" na stránke "K podpisu"). Vo formáte XML je možné zadávať nielen domáce, ale aj akékoľvek zahraničné platby.

  • Viac informácií a návod pre nastavenie Fio API Bankovníctva nájdete tu.

Fio API Plus

Po novom môžu záujemcovia o službu API Bankovníctvo využívať aplikáciu s názvom FIO API Plus. Aplikácia je určená tým, ktorí nechcú programovať vlastné užívateľské rozhranie pre API Bankovníctvo, ale majú záujem využívať jeho výhody. S FIO API Plus môžete pravidelne a rýchlo sťahovať bankové výpisy alebo pohyby na účte v niekoľkých rôznych formátoch. Aplikácia je rovnako ako samotné API Bankovníctvo pre všetkých klientov zdarma!

  • Aplikáciu Fio API Plus môžete stiahnuť tu.
  • Manuál k aplikácii Fio API Plus nájdete tu.
  • Náhľad aplikácie Fio API Plus nájdete tu.

Poznámka

Prístup k dátam z účtu môže vytvoriť majiteľ alebo oprávnená osoba k účtu vo svojom internetovom bankovníctve. Všetka komunikácia medzi bankou a cieľovou stanicou je šifrovaná pomocou SSL protokolu.


Otvorené bankovníctvo

Naše vývojárske rozhranie slúži licencovaným subjektom k tomu, aby sa na naše systémy mohli pripojiť a využívať tak vybrané bankové dáta. Vďaka tomu môžu vytvárať ďalšie užitočné aplikácie.

Portál pre vývojárov tu

e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,3920724,05693
USD1,115181,05021
GBP0,876310,82525
CHF1,020610,96115
PLN4,399124,14285

Kompletné informácie tu