Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Bankové služby > Úvery > Podnikateľský úver

Podnikateľský úver

Fio banka sa dlhodobo zameriava na financovanie podnikateľských aktivít subjektov z Českej republiky a Slovenska. Na tomto poli má dlhoročnú skúsenosť a ponúka širokú škálu úverových produktov z oblasti prevádzkového, investičného, developerského a projektového financovania.

Skutočne individuálne riešenie financovania vášho podnikania!

Charakteristika úveru od Fio banky

 • Výška úveru od 800 000 EUR, s dobou splatnosti až 25 rokov v závislosti od charakteru a rozloženia budúcich príjmov financovaného zámeru. Po dohode a splnení podmienok banky, hlavne ohľadom charakteru nehnuteľnosti v zaistení úveru, je možné jednať o úvere vo výške od 120 000 EUR.
 • Úvery sú poskytované na základe ručenia nehnuteľnosťou (maximálna výška úveru sa zvyčajne pohybuje na úrovni 60-75 % trhovej hodnoty nehnuteľnosti), ku ktorej je možné doplniť ručenie bonitnými pohľadávkami, hnuteľným majetkom, cennými papiermi, prípadne tiež zárukami.
 • Úroková sadzba je pri úvere spravidla dohodnutá ako pohyblivá, pričom je zložená z referenčnej sadzby EURIBOR a pevne stanovenej zmluvnej prirážky. Pre úvery spravidla platí ročná fixácia úrokovej sadzby.
 • Poplatky za poskytnutie a za správu úveru sa stanovujú individuálne.

Výhody

 • Nulové poplatky za vedenie bankových účtov a platobný styk
 • Úrok z úveru sa vypočítava na dennej báze
 • Bez poplatkov za mimoriadne splátky a predčasné splatenie úveru
 • Individuálny prístup

Ako požiadať o podnikateľský úver?

Stačí vyplniť nasledujúci formulár. Potom Vás budeme kontaktovať a pomôžeme Vám získať podnikateľský úver.

On-line formulár pre žiadosť o podnikateľský úver

Kontakty pre Vaše otázky:

 • infolinka (obecná): +421 220 850 411
 • telefón pre úvery nad 800 tis. EUR: 
  • +420 224 342 901   
  • +420 224 342 278
  • +421 220 850 307
Ak vám vyššie uvedené parametre pre podnikateľské úvery nevyhovujú (výška úveru, rozsah ručenia, atď.), zvážte žiadosť o výhodný hypotekárny úver pre podnikateľov alebo podnikateľský kontokorent.

 


Typy podnikateľských úverov


Prevádzkové financovanie

Potrebujete peniaze na bežnú prevádzku svojho podniku – financovanie prevádzkového kapitálu? Máte množstvo pohľadávok voči iným subjektom, ale chýbajú Vám finančné prostriedky z dôvodu dlhej splatnosti faktúr Vašich odberateľov? Alebo Vás trápi príliš krátka doba splatnosti faktúr Vašich dodávateľov? Chcete vylepšiť svoje cash-flow? Využite široké možnosti nášho prevádzkového financovania, ktoré Vám pomôže preklenúť obdobie nesúladu v toku peňazí.

Investičné financovanie

Chcete rozšíriť svoje podnikateľské aktivity alebo máte nový podnikateľský zámer? Radi podporíme Váš investičný projekt a úspešný rozvoj Vášho podnikania. Využite možnosti výhodného financovania obstarania hmotného i nehmotného majetku podľa vašich zámerov a potrieb - napríklad výstavbu rôznych nehnuteľností, nákup strojov a zariadení, dopravných prostriedkov alebo moderných technológií, vďaka ktorým si udržíte náskok pred konkurenciou.

Developerské projektové financovanie

Realitný trh je dlhodobo perspektívnou oblasťou pre podnikanie, či už sa jedná o nehnuteľnosti obytné alebo určené pre firmy, ktoré hľadajú sídlo pre svoje podnikateľské aktivity. Máte v pláne stavať rezidenčnú alebo komerčnú nehnuteľnosť za účelom jej predaja alebo prenájmu? Realizácia developerských projektov vyžaduje dostatok skúseností aj silného, stabilného partnera pre ich financovanie. Predložte nám svoj developerský projekt a získajte peniaze od odborníkov so skúsenosťami v odbore!

Refinancovanie záväzkov

Nie ste spokojní so svojim súčasným úverom alebo viacerými úvermi, ktoré splácate rôznym finančným inštitúciám, a premýšľate o zmene? Zdá sa vám, že platíte za financovanie svojich aktivít príliš veľa, alebo jednoducho preferujete konsolidáciu existujúcich pôžičiek do jednej? Zabudnite na tradičné, nepružné banky, skúste nás kontaktovať so základnými údajmi týkajúcimi sa vašich aktuálnych záväzkov a my vám povieme, za akých podmienok vám ich môžeme pomôcť refinancovať. Stabilizujte svoju finančnú situáciu!

Financovanie poľnohospodárov

Fio banka sa dlhodobo zameriava na financovanie úspešných projektov v poľnohospodárstve. Vďaka získaným skúsenostiam poznáme dobre dotačné systémy pre poľnohospodárov.
 • ZADARMO ponúkame konzultácie, podanie a spracovanie žiadosti o úver aj vedenie úverového účtu.
 • Sme flexibilní a ponúkame vysokú variabilitu splácania a zaistenia úveru.
Financovanie poľnohospodárskej techniky
 • Investičný úver určený pre financovanie poľnohospodárskej techniky, ktorá umožní rozvoj podnikateľskej činnosti znížením výrobných nákladov či zlepšením akosti vyrábanej produkcie.
 • Ručenie zakúpenou technológiou, nehnuteľnosťami, možnosť individuálnej dohody.
 • Financovanie až 100% kúpnej ceny. Čerpanie na základe predloženia kúpnych zmlúv a faktúr (vrátane zálohových).
 • Možnosť postupného čerpania úverového rámca a stanovenie individuálneho splátkového kalendára.

Odkupy z konkurzu

Úverový produkt zameraný na situácie, keď do podniku majetkovo vstupuje nový management. Hlavným prínosom pre podnik obvykle bývajú nové zákazky, ktoré manažéri prinášajú. Fio banka financuje ako prípady vstupu úspešných menších spoločností do ich konkurentov, dodávateľov alebo odberateľov (akvizícia), tak prípady vstupu manažérskych tímov sformovaných pre prevzatie konkrétneho podniku, a to najčastejšie po očistení podniku od dlhov konkurzom.

Individuálne úvery

Pokiaľ Vám nevyhovuje žiadny z vyššie uvedených typov úverov, ponúkame vám možnosť financovania vašich potrieb alebo projektov za individuálne nastavených podmienok podľa konkrétneho obchodného prípadu. Individuálne úvery podliehajú rovnakým pravidlám ako všetky typy podnikateľských úverov Fio banky, najmä čo sa týka ich výšky, zaistenia atď. Výška úrokovej sadzby potom odráža rizikovosť daného obchodného prípadu.

e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK26,0668124,69619
USD1,117991,05285
GBP0,867370,81684
CHF0,982600,92535
PLN4,419634,16216

Kompletné informácie tu