Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Bankové služby > Úvery > Podnikateľský úver

Podnikateľský úver

Fio banka sa dlhodobo zameriava na financovanie podnikateľských aktivít subjektov z Českej republiky a Slovenska - na tomto poli má už viac než desaťročnú skúsenosť a širokú škálu úverových produktov z oblasti prevádzkového, investičného i projektového financovania.

Charakteristika úveru od Fio banky

 • Výška úveru od 120 tis. EUR, obvyklá doba splatnosti 1 - 8 rokov (po dohode aj dlhšia).
 • Preferované je ručenie nehnuteľností, ako doplnok je možné akceptovať ručenia bonitnými pohľadávkami, hnuteľným majetkom, prípadne rôzne záruky alebo ručenia cennými papiermi.
 • Poplatok za poskytnutie úveru je stanovovaný individuálne.
 • Úroková sadzba je viazaná na trhové úrokové sadzby PRIBOR či EURIBOR.
 • Ak máte záujem o úver nižší ako 120 tis. EUR, je vám k dispozícii náš podnikateľský kontokorent, o ktorý môžete zažiadať v Internetbankingu alebo na pobočke.

Výhody

 • Nulové poplatky za vedenie úveru, účtu i platobný styk
 • Úrok je počítaný na dennej báze
 • Bez sankcie za predčasné splatenie
 • Individuálny prístup

Ako získať podnikateľský úver?

Stačí vyplniť nasledujúci formulár. Potom Vás budeme kontaktovať a pomôžeme Vám získať podnikateľský úver.

Zažiadať o podnikateľský úver

Kontakty pre Vaše otázky:

 • infolinka:                                     +421 220 850 411
 • telefón (úvery nad 120 tis. EUR):  +420 224 342 713     

                                                        +420 224 346 278

                                                        +420 224 342 901

Túto službu poskytuje Fio banka, a.s., IČ 61858374, V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1, zapísaná v obchodnom registri vedenom Mestským súdom v Prahe, spis. zn. B, vložka 2704.

 


Typy podnikateľských úverov


Prevádzkové financovanie

Potrebujete peniaze pre bežnú prevádzku svojho podniku - financovanie prevádzkového kapitálu?

Máte mnoho pohľadávok voči iným subjektom, ale chýbajú Vám finančné prostriedky z dôvodu dlhej splatnosti faktúr Vašich odberateľov? Alebo Vás trápi príliš krátka doba splatnosti faktúr Vašich dodávateľov? Chcete vylepšiť svoje cash-flow? Využite široké možnosti nášho prevádzkového financovania, ktoré Vám pomôže preklenúť obdobie nesúladu v toku peňazí.

Investičné financovanie

Chcete rozšíriť svoje podnikateľské aktivity alebo máte nový podnikateľský zámer?

Radi podporíme Váš investičný projekt a úspešný rozvoj vášho podnikania. Využite možnosti výhodného financovania obstarania hmotného i nehmotného majetku podľa vašich zámerov a potrieb - napríklad výstavbu rôznych nehnuteľností, nákup strojov a zariadení, dopravných prostriedkov alebo moderných technológií, vďaka ktorým budete držať náskok pred konkurenciou.

Developerské projektové financovanie

Realitný trh je dlhodobo perspektívnou oblasťou pre podnikanie, či už sa jedná o nehnuteľnosti obytné alebo určené pre firmy, ktoré hľadajú sídlo pre svoje podnikateľské aktivity. Máte v pláne stavať rezidenčnú alebo komerčnú nehnuteľnosť za účelom jej predaja alebo prenájmu? Realizácia developerských projektov vyžaduje dostatok skúseností aj silného, stabilného partnera pre ich financovanie. Predložte nám svoj developerský projekt a získajte peniaze od odborníkov so skúsenosťami v odbore!

Refinancovanie záväzkov

Nie ste spokojní so svojim súčasným úverom alebo viacerými úvermi, ktoré splácate rôznym finančným inštitúciám, a premýšľate o zmene?

Zdá sa Vám, že platíte za financovanie svojich aktivít príliš veľa, alebo jednoducho preferujete konsolidáciu existujúcich pôžičiek do jednej? Zabudnite na tradičné, nepružné banky, skúste nás kontaktovať so základnými údajmi týkajúcimi sa vašich aktuálnych záväzkov a my vám povieme, za akých podmienok vám ich môžeme pomôcť refinancovať. Stabilizujte svoju finančnú situáciu!

Financovanie poľnohospodárov

Fio banka sa dlhodobo zameriava na financovanie úspešných projektov v poľnohospodárstve. Vďaka získaným skúsenostiam poznáme dobre dotačné systémy pre poľnohospodárov.

 • ZADARMO ponúkame konzultácie, podanie a spracovanie žiadosti o úver aj vedenie úverového účtu.
 • Sme flexibilní a ponúkame vysokú variabilitu splácania a zaistenia úveru.

Financovanie poľnohospodárskej techniky

Investičný úver určený pre financovanie poľnohospodárskej techniky, ktorá umožní rozvoj podnikateľskej činnosti znížením výrobných nákladov či zlepšením akosti vyrábanej produkcie.

Odkupy z konkurzu

Úverový produkt zameraný na situácie, keď do podniku majetkovo vstupuje nový management.

Hlavným prínosom pre podnik obvykle bývajú nové zákazky, ktoré manažéri prinášajú. Fio financuje ako prípady vstupu úspešných menších spoločností do ich konkurentov, dodávateľov alebo odberateľov (akvizícia), tak prípady vstupu manažérskych tímov sformovaných pre prevzatie konkrétneho podniku, a to najčastejšie po očistení podniku od dlhov konkurzom.

Individuálne úvery

Pokiaľ Vám nevyhovuje žiadny z vyššie uvedených typov úverov, ponúkame vám možnosť financovania vašich potrieb alebo projektov za individuálne nastavených podmienok podľa konkrétneho obchodného prípadu. Individuálne úvery podliehajú rovnakým pravidlám ako všetky typy podnikateľských úverov Fio, najmä čo sa týka ich výšky, zaistenia atď. Výška úrokovej sadzby potom odráža rizikovosť daného obchodného prípadu.

 

e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK24,4662323,17977
USD1,109351,04472
GBP0,904340,85165
CHF1,023280,96366
PLN4,829744,54838

Kompletné informácie tu