Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Bankové služby > Úvery > Hypotéky

Fio hypotéka

Máte sen bývať vo vlastnom byte alebo rodinnom domčeku so záhradou? Nechcete platiť celý život nájom s vedomím, že vám nehnuteľnosť nepatrí? Alebo si chcete zaobstarať byt ako investíciu do budúcnosti? Nech už je váš dôvod akýkoľvek, radi vám pomôžeme s financovaním bývania.

Hypotéka bez poplatkov

Zadarmo ponúkame poskytnutie úveru, vedenie bežného i úverového účtu, rezerváciu prostriedkov aj čerpanie úveru.

Mimoriadna splátka zadarmo

Chcete si znížiť hypotéku? Nie je problém! U nás môžete kedykoľvek splatiť akúkoľvek sumu, pokojne aj celý úver naraz, bez poplatkov a sankcií. Táto výhoda sa nevzťahuje na celkové splatenie z dôvodu prevedenia hypotéky do inej finančnej inštitúcie.

 


Znížte si úrok až na 0% a plaťte každý mesiac menej

Máte nasporené aspoň 2 000 EUR? Nechajte ich, aby vám znížili úrok a tým aj mesačné splátky hypotéky. Peniaze máte kedykoľvek k dispozícii a pritom vďaka nim môžete každý mesiac šetriť.

Vložte si svoje voľné financie (minimálne 2 000 EUR) na Hyposporiace konto, ktoré je úplne zadarmo, a istinu hypotéky vo výške aktuálneho zostatku na konte vám nebudeme úročiť. V prípade, že by ste mali počas celého splácania na Hyposporiacom konte sumu vo výške istiny, bude váš úrok 0 % p.a. a budete tak splácať iba istinu. Tým pádom nepreplatíte vôbec nič navyše. Svoje úspory pritom máte neustále k dispozícii a môžete s nimi ľubovoľne nakladať, prípadne ich všetky kedykoľvek vybrať.

Modelový príklad vám ukáže, ako ušetriť s Hyposporiacim kontom

Hypotéka 100 000 EUR, splatnosť 30 rokov, štandardná mesačná splátka bez Hyposporiaceho konta 476,30 EUR.

Pozrite se na ďalšie modelové príklady Hyposporiaceho konta.

Aktuálne úrokové sadzby a zľavy

    • Zľava 0,4 % z úrokovej sadzby na refinancovanie hypotéky
    • Zľava 0,3 % z úrokovej sadzby na kúpu nehnuteľnosti a ďalšie účely podľa sadzobníka

Zľavy sú dostupné pre hypotéky do 80% hodnoty nehnuteľnosti

  • Zľava 0,1 % z úrokovej sadzby pri úvere presahujúcom 40 000 EUR
SADZBA S FIXÁCIOU 3 ROKY
Výška hypotéky od 40 000 EUR do 40 000 EUR
Refinancovanie 3,98 % 4,08 %
Kúpa 4,08 % 4,18 %
Ostatné 4,38 % 4,48 %

Úrokové sadzby platia pre hypotéky do max. výšky 80 % hodnoty nehnuteľnosti a za predpokladu splnenia podmienok na poskytnutie príslušných zliav. Sadzby s inou fixáciou je možné zistiť v sadzobníku alebo prostredníctvom našej hypotekárnej kalkulačky.

Reprezentatívny príklad nájdete tu.

Spočítajte si svoju úrokovú sadzbu

Spočítať sadzbu


Orientačný výpočet mesačných splátok a úrokové sadzby získate v našej hypokalkulačke. Rovnako tak vám parametre hypotéky radi spočítame na pobočke a povieme ďalšie informácie.

Čo budete potrebovať? Doklad totožnosti, doklad o príjmoch, základné doklady k doloženie účelu úveru vrátane jeho zabezpečenia a vyplnenú žiadosť o hypotéku. S vyplnením žiadosti vám radi pomôžeme aj na pobočke.

Čo posudzujeme? Vašu bonitu, teda výšku vašich príjmov a výdavkov, a tým pádom schopnosť splácať úver.

V prípade, že ste zamestnancom a dokladáte teda svoj príjem zo závislej činnosti, stačí potvrdenie o príjme nie staršie ako 30 dní (podľa bodu 1 nižšie) a 6 výpisov z účtu s úhradou mzdy. V prípade príjmov z podnikania potrebujete priznanie k dani z príjmov fyzických osôb, vrátane príloh, potvrdené razítkom daňového úradu za posledné 2 roky (podľa bodu 2).

Po kladnom posúdení bude potrebné vykonať odhad ceny vašej vybranej nehnuteľnosti odhadcom. Ak už máte k dispozícii odhad ceny nehnuteľnosti nie starší ako 6 rokov, môžete použiť to.

Potom všetky dokumenty skompletizujeme a doladíme spoločne detaily, aby ste mohli v poriadku načerpať úver a následne začať splácať.

Čo počítame do vašich príjmov?

  1. príjem zo závislej činnosti v SR
  2. príjem z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti, prípadne súbeh príjmov
  3. príjem z existujúceho prenájmu nehnuteľností v SR
  4. príjem z ostatných príjmov - napr. rodičovský príspevok, starobný dôchodok, výsluhovú penziu pod.

Kupujete nehnuteľnosť v projektu, ktorý financujeme?

Ak žiadate o hypotéku na kúpu nehnuteľnosti z developerského projektu, ktorého financovanie zabezpečujeme, tak za vás vyriešime všetko potrebné priamo s developerom. Vy iba doložíte svoje príjmy a výdavky, teda schopnosť splácať požadovaný úver. Vybavenie celej žiadosti bude rýchlejšie a jednoduchšie, než keby ste o rovnakú hypotéku žiadali v inej banke. Ako spoznáte, že financujeme developerský projekt? Spýtajte sa našich hypotekárnych špecialistov.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,4136324,07737
USD1,099951,03586
GBP0,868610,81800
CHF0,979950,92286
PLN4,509024,24635

Kompletné informácie tu