Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Akcie a investície > Akcie > Akcie Poľsko

Akcie Poľsko

Varšavská burza cenných papierov je najväčšou burzou strednej Európy. Počet kótovaných spoločností dosahuje cez 360, vyznačuje sa veľkou likviditou a množstvom IPO. Cenné papiere sú kótované na hlavnom aj paralenom trhu. Vysporiadanie prebieha v režime T+2. Súhrnným indexom trhu je index WIG. WIG30 potom zahŕňa 30 najväčších a najlikvidnejších spoločností kótovaných na hlavnom trhu.

Od 1. 12. 2017 dôjde k ukončeniu obchodovania na GPW.


Ukončenie obchodovania na GPW

Od 1. 12. 2017 dôjde k ukončeniu služby obchodovanie v Poľsku na Varšavskej burze cenných papierov. V procese ukončovania sú dôležité tieto termíny:

  • 31. 10. 2017 - ukončenie prijímania nákupných pokynov na GPW s platnosťou po tomto dátume.
  • 30. 11. 2017 - ukončenie prijímania predajných pokynov na GPW s platnosťou po tomto dátume.

Cenné papiere evidované na trhu GPW po dátumu 30. 11. 2017nebude možné prostredníctvom Fio banky predať. V takýchto prípadoch bude možné situáciu riešiť prevodom držaných cenných papierov k inému obchodníkovi. Tu je však nutné upozorniť na možné transakčné náklady a čas oneskorenia pri jeho realizácii.

Pre záujemcov o menový úver v mene PLN, alebo klientov, ktorí menový úver v mene PLN čerpajú, prípadne ručí touto menou, sú podstatné tieto dáta:

  • 30. 11. 2017 - ukončenie možnosti nového čerpania menového úveru
  • 31. 5. 2018 - termín pre splatenie prečerpaného menového úveru, a zároveň ukončenie akceptácia ručenia menou PLN (vytvorenie / navýšenie debetnej pozície prijatím PLN do záruky)

Prostredníctvom Fio banky možno naďalej obchodovať na českých trhoch (Burza cenných papierov Praha a RM-SYSTÉM, česká burza cenných papierov), na trhoch v USANemecku a Maďarsku. Ďalšími možnosťami sú investície do termínovaných kontraktov - futures, investičných certifikátovwarrantov a ETF.


Varšavská burza cenných papierov (Warsaw Stock Exchange - WSE)

Štruktúra poplatkov

Za obchod na poľskom trhu je účtovaný jednotný poplatok zahrňujúci služby obchodníka i vysporiadania obchodu trhom. Samostatne je účtovaný iba poplatok za osobné podanie pokynu, ak pokyn nie je zadaný e-Brokerom. Výška poplatku je závislá iba na finančnom objeme obchodu.

Ako začať obchodovať?

Obchodovanie na trhu v Poľsku poskytujeme klientom na základe jednotnej komisionárskej zmluvy a ďalších dokumentov vyžadovaných regulátorom trhu. Vaše otázky ohľadne podpisu komisionárskej zmluvy Vám radi zodpovedia naši pracovníci na našich pobočkách .

Ako sa stať klientom?

  • Obchodovať môžete bez čakania na bankový prevod do Poľska ihneď po doručení Vašich finančných prostriedkov na obchodný účet vo Fio.
  • Ak už máte svoje poľské akcie alebo PLN u iného obchodníka, zaistíme ich prevedenie do obchodného systému Fio.

Čísla účtov

Kedy prebieha obchodovanie

Harmonogram pre podávanie pokynov

Legislatíva GPW

Pravidlá obchodovania, fungovanie inteligentných pokynov, technické podmienky a ďalšie informácie nájdete tu.

Ako sa stať klientom?

Viac informácií TU!


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Demoúčet


Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK26,6468325,42317
USD1,221011,15564
GBP0,903220,85487
CHF1,186041,12254
PLN4,388674,15374

Ďalšie meny


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X