Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Futures - investície do komodít a mien

Fio ponúka možnosť obchodovať termínové kontrakty - Futures a to na americkej derivátové burze (napr. Chicago Mercantile Exchange, New York Futures Exchange, atď). Chcete zarobiť na zdražení benzínu, alebo by ste radi investovali napríklad do zlata? Nie je problém. Ropa, zlato, elektrina, ale i napríklad oceľ, meď, kukurica alebo pšenica patria medzi takzvané komodity, ktoré sa stávajú čoraz obľúbenejšími titulmi v portfóliách investorov a o ktorých sa v tlači píše viac než predtým. Investovať do komodít, ale aj indexov a cudzích mien môžete prostredníctvom futures kontraktov.

Čo sú to futures kontrakty?

Futures je špeciálny typ forwardového kontraktu. Forwardový kontrakt je zmluva uzavretá v jednom časovom okamihu o dodaní tovaru k určitému budúcemu dátumu za cenu stanovenú v čase uzavretia zmluvy.

  • Futures sú pákové deriváty - pri obchodovaní je skladaná iba určitá záloha (marža), ktorou je pozícia zabezpečená.
  • Futures predstavujú právo a povinnosť vo vopred stanovený termín realizovať obchod (nakúpiť / predať) za dnes platnú cenu.
  • Uzavretím protipozice v čase do splatnosti futures je toto právo fakticky predané, preto je drvivá väčšina obchodu uzatvorená ešte pred dobehnutím futures do splatnosti.
  • Futures kontrakty sú štandardizované - napríklad kontrakt ropy je 1 000 barelov.

Ako začať obchodovať futures kontraktmi?


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Demoúčet


Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK26,4532125,16280
USD1,159811,09772
GBP0,924290,87481
CHF1,156771,09485
PLN4,411194,17506

Ďalšie meny


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X