Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Akcie a investície > Akcie > Akcie Nemecko

Akcie Nemecko

Obchodovanie s cennými papiermi v SRN je organizované množstvom lokálnych búrz, napríklad Frankfurt, Berlín, Düsseldorf, Hamburg, Hannover, München, Stuttgart. Obchodovanie na nich prebieha buď klasicky na parkete, alebo elektronicky prostredníctvom elektronického obchodného systému XETRA.

Poplatok Fio banke, za obchodovanie na burze XETRA, je 0,15% z objemu obchodu, min. 9,95 EUR. Ten však už zahŕňa aj poplatok danému trhu.

Elektronický obchodný systém XETRA

Fio banka ako historicky prvý český člen elektronického obchodného systému XETRA ponúka jedno z najrýchlejších a najlacnejších obchodovaní na nemeckom trhu v SR.

  • Vysporiadanie na burze XETRA je v čase T+2 (dva pracovné dni)
  • On-line obchodovanie prebieha v čase od 9:00 do 17:30.
  • XETRA je elektronický trh, ktorý ponúka obchodovanie nielen s nemeckými akciami, ale aj s akciami významných európskych či amerických spoločností.
  • Systém XETRA je vysoko likvidný a určený ako profesionálnym investorom obchodujúcim vo veľkom objeme, tak drobným klientom, ktorí obchodujú prostredníctvom členov.
  • Trh XETRA je rozdelený do segmentov. Jednotlivé CP sú do nich zaraďované podľa kvality, likvidity, a taktiež môžu byť rozdelené podľa domovskej krajiny (napr. segment XETRA US Stars). Najkvalitnejšie papiere sa obchodujú v segmentoch DAX a MDAX.
  • Súčasťou XETRA je aj segment, ktorý sa špecializuje na obchodovanie s novými modernými investičnými nástrojmi - indexovými akciami, certifikátmi a pod.

Štruktúra poplatkov

Za obchod na nemeckom trhu je účtovaný jednotný poplatok, ktorý zahŕňa služby obchodníka, vysporiadanie obchodu trhom a odvody dozorným orgánom. Samostatne je účtovaný iba poplatok za osobné podanie pokynu, ak pokyn nie je zadaný prostredníctvom aplikácie e-Broker. Výška poplatku závisí iba na finančnom objeme obchodu.

Legislatíva FWB (Frankfurtská burza cenných papierov)

Pravidlá obchodovania, fungovanie inteligentných pokynov, technické podmienky a ďalšie informácie, ktorými sa riadi obchodovanie na elektronickom systéme Xetra v Nemecku (platí tu pravidlá FWB) nájdete tu.

Ako sa stať klientom?

Ako začať obchodovať na nemeckej burze? Viac informácií nájdete tu.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK26,0976224,72538
USD1,117731,05261
GBP0,865460,81503
CHF0,996690,93862
PLN4,409054,15220

Kompletné informácie tu