Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Akcie a investície > Akcie > Akcie Nemecko

Akcie Nemecko

Obchodovanie s cennými papiermi v SRN je organizované množstvom lokálnych búrz, napr Frankfurt, Berlín, Düsseldorf, Hamburg, Hannover, München, Stuttgart. Obchodovanie na nich prebieha buď klasicky na parkete alebo elektronicky prostredníctvom elektronického obchodného systému XETRA.

Poplatok Fio za obchodovanie na burze XETRA je 0,15% z objemu obchodu, min. 9,95 EUR, ktorý zahŕňa už i poplatok trhu.

Elektronický obchodný systém XETRA

Fio banka ako historicky prvý český člen elektronického obchodného systému XETRA ponúka jedno z najrýchlejších a najlacnejších obchodovaní na nemeckom trhu v SR.

  • Vysporiadanie na burze XETRA je v čase T +2 (dva pracovné dni)
  • On-line obchodovanie sa deje v čase od 9:00 do 17:30.
  • XETRA je elektronický trh, ktorý ponúka obchodovanie nielen s nemeckými akciami, ale aj s akciami významných európskych či amerických spoločností.
  • Systém XETRA je vysoko likvidný a je určený ako profesionálnym investorom obchodujúcim vo veľkom objeme, tak drobným klientom, ktorí obchodujú prostredníctvom členov.
  • Trh XETRA je rozdelený do segmentov, jednotlivé CP sú do nich zaraďované podľa kvality, likvidity a tiež môžu byť rozdelené podľa domovskej krajiny (napr. segment XETRA US Stars). Najkvalitnejšie papiere sa obchodujú v segmentoch DAX a MDAX.
  • Súčasťou XETRA je aj segment, ktorý sa špecializuje na obchodovanie s novými modernými investičnými nástrojmi - indexovými akciami, certifikátmi a pod.

Štruktúra poplatkov

Za obchod na nemeckom trhu je účtovaný jednotný poplatok zahrňujúci služby obchodníka, vysporiadanie obchodu trhom a odvody dozorným orgánom. Samostatne je účtovaný iba poplatok za osobné podanie pokynu, ak pokyn nie je zadaný e-Brokerom. Výška poplatku závisí iba na finančnom objeme obchodu.

Legislatíva FWB (Frankfurtská burza cenných papierov)

Pravidlá obchodovania, fungovanie inteligentných pokynov, technické podmienky a ďalšie informácie, ktorými sa riadi obchodovanie na elektronickom systéme Xetra v Nemecku (platí tu pravidlá FWB) nájdete tu.

Ako sa stať klientom?

Ako začať obchodovať na nemeckej burze? Viac informácií nájdete Tu.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,8720324,60997
USD1,114921,05523
GBP0,857910,81197
CHF1,089011,03071
PLN4,419934,18333

Ďalšie meny


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X