Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Akcie a investície > Akcie > Akcie USA

Akcie USA

Americké burzy majú najvyššiu likviditu, sú na nich obchodované akcie najvýznamnejších spoločností, účastní sa ich najviac investorov a prinášajú stále nové investičné nástroje. V súčasnosti prebieha na jednotlivých trhoch v USA mnoho zmien vrátane zlučovania búrz a významných inovácií ich systémov obchodovania.

Obchodný systém Fio má zabudovaný optimalizačný mechanizmus výberu najvhodnejšieho z trhov, takže klienti se nemusia starať, či ich obchod prebehne na NYSE, AMEX, NASDAQ alebo niektorom z elektronických trhov (ECN).

Kapitálové trhy USA hrajú vedúcu rolu. Burzy v iných krajinách sledujú ich vývoj a sú nimi zásadne ovplyvňované.

Štruktúra poplatkov

V USA sú veľmi priaznivé poplatky vďaka silnej konkurencii medzi jednotlivými kapitálovými trhmi aj medzi obchodníkmi, ktorí na nich pôsobia. Spoplatnenie klientov sa líši podľa toho, či obchodujú elektronicky (výhodnejšie) alebo zadávajú pokyny telefonicky alebo osobne na pobočkách. .

 • Poplatky sa odvíjajú predovšetkým od počtu zobchodovaných akcií
 • Skladajú sa z poplatku za podanie pokynu (elektronicky zadarmo), uspokojenie pokynu, poplatku trhu a poplatku dozorovému orgánu
 • Poznámka:

  Poplatky dozorovým orgánom SEC (Security Exchange Commission) a NASD (Trading Activity Fee) sú účtované len v prípade predaja cenných papírov a ich výška je ovplyvnená v prvom rade množstvom predávaných kusov (ich presnú výšku nájdete v "Prílohe cenníka základných služieb", bod (C) Cenné papiere v USA).

  Poplatok ECN (Electronic Communication Network) je účtovaný iba v prípade, že si investor sám explicitne vyberie ECN na ktoré bude pokyn smerovaný (presnú výšku poplatku nájdete v "Cenníku základných služieb", bod (C) Trhy cenných papierov v USA).

Fio má ako prvý v SR stanovený maximálny poplatok za uspokojenie pokynu, a to 9,95 USD

Príklad výpočtu poplatkov

Nižšie nájdete príklady spoplatnenia obchodu s cennými papiermi na mimoburzovom trhu OTC (Over-The-Counter), a regulovaných trhoch v Spojených štátoch amerických.

Medzi špecifiká amerického trhu patrí skutočnosť, že pomocou symbolických poplatkov účtovaných len v prípade predaja cenných papierov je financované fungovanie SEC (regulátor kapitálového trhu v USA) a organizácia NASD (národná asociácia obchodníkov s cennými papiermi).

Ako začať obchodovať

  • obchodovať môžete začať bez čakania na bankový prevod do USA ihneď po doručení Vašich finančných prostriedkov Fiu
  • na Vaše akcie a finančné prostriedky pre obchodovanie v USA sa vzťahuje poistenie Garančným fondom investícií

Ako sa stat klientom?

Ako začať obchodovať v USA? Viac informácií nájdete Tu.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Demoúčet


Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK27,0941625,87584
USD1,152531,09083
GBP0,888460,84089
CHF1,121491,06145
PLN4,318234,08707

Ďalšie meny


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X