Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Akcie a investície > Akcie > Akcie Maďarsko

Akcie Maďarsko

Obchodovanie s akciami v Maďarsku organizuje Budapest Stock Exchange (Budapesti Értéktőzsde). Maďarský obchodný systém je elektronický systém riadený objednávkami. Ide o obdobu segmentu KOBOS na Burze cenných papierov Praha, a.s. tzn., že sa neobchoduje v lotoch. Trh je považovaný za natoľko likvidný, že dokáže absorbovať aj veľké objednávky.

Trh je považovaný za natoľko likvidný, že dokáže absorbovať aj veľké objednávky.

Budapest Stock Exchange (Budapesti Értéktőzsde)

Hlavným burzovým indexom Budapest Stock Exchange je BUX, ktorý zahŕňa 14 likvidných a fundamentálne stabilných spoločností.

Štruktúra poplatkov

Za obchod na maďarskom trhu je účtovaný jednotný poplatok zahŕňajúci služby obchodníka a vysporiadanie obchodu trhom. Výška poplatku závisí iba na finančnom objeme obchodu. Samostatne je účtovaný iba poplatok za podanie pokynu.

Príklad výpočtu poplatkov

Nižšie uvádzame dva príklady spoplatnenia. V prvom prípade sa jedná o elektronicky prevedený nákup drobného klienta a v druhom príklade ide o spoplatnenie telefonického predaja väčšieho objemu.

Ako začať obchodovať?

Obchodovanie na trhu v Maďarsku poskytujeme klientom na základe jednotnej komisionárskej zmluvy a ďalších dokumentov vyžadovaných regulátorom trhu. Vaše otázky ohľadne podpisu komisionárskej zmluvy Vám radi zodpovedia naši pracovníci na našich pobočkách .

Ako sa stať klientom?

  • Obchodovať môžete začať bez čakania na bankovný prevod do Maďarska ihneď po doručení Vašich finančných prostriedkov do Fio.
  • Pokiaľ už máte svoje maďarské akcie alebo HUF u iného obchodníka, zaistíme ich prevedenie do obchodného systému Fio.

Kedy prebieha obchodovanie

Obchodovanie prebieha v dobe od 9:00 do 16:30 hodín. Otváracia fáza prebieha medzi 9:00 a 9:01 hodín, obchodovanie sa začína v 9:02 hod. a končí v 16:30 hodín. Medzi 16:35 a 16:36 hodín prebieha tzv. uzatváracia fáza. Obchody sú vysporiadavané v režime T+2.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Demoúčet


Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK27,1222925,90271
USD1,143561,08233
GBP0,891840,84410
CHF1,119771,05982
PLN4,302234,07193

Ďalšie meny


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X