Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > O nás > FAQ

Často kladené otázky - FAQ

V tejto sekcii nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky. Zoznam otázok je neustále doplňovaný. V prípade, že ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte kontaktovať svoju pobočku, alebo nám môžete Vašu otázku zaslať prostredníctvom on-line formulára.

Bankové služby

Investičné služby


Účty a produkty

1. Aké doklady potrebujem na založenie účtu pre právnickú osobu?

Pokiaľ zakladáte účet pre právnickú osobu, ktorá je zapísaná v Obchodnom registri SR, nie je potrebné predkladať výpis z registra, stačí uviesť IČO. V ostatných prípadoch je potrebné dodať príslušný výpis - viac viď tu.

2. Môžem si otvoriť účet aj v iných menách?

Môžete si zriadiť ľubovoľný účet z aktuálnej ponuky bežných i vkladových účtov, pričom jednotlivé účty môžu byť vedené aj v inej mene ako EUR (AUD, CAD, CZK, DKK, GBP, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK, USD).

3. Je možné založiť si účet v slovenskej Fio banke, a.s., pobočke zahraničnej banky ak som občan Českej republiky?

V Slovenskej republike je možnosť zriadenia bežného účtu pre fyzickú osobu s českým občianstvom, ale nie je to možné pre právnickú osobu a fyzickú osobu - podnikateľa, teda živnostníka registrovaného v Českej republike. Platí ale podmienka, že nový klient v slovenskej Fio banke, a.s., pobočke zahraničnej banky nesmie byť už klientom v českej Fio banke, a.s.

4. Je možné založiť si účet v českej Fio banke, a.s., ak som občan Slovenskej republiky?

V Českej republike je možnosť zriadenia bežného účtu pre fyzickú osobu so slovenským občianstvom, takisto to je možné pre právnickú osobu a aj fyzickú osobu - podnikateľa, teda živnostníka registrovaného v Slovenskej republike. Jedinou podmienkou je, že nesmie byť už klientom v slovenskej Fio banke, a.s., pobočke zahraničnej banky.

5. Ako dlho trvá aktivácia účtu?

Všetky účty sú aktívne bezprostredne po podpísaní súvisiacej zmluvnej dokumentácie a po vložení minimálneho zostatku na účet (bezhotovostným prevodom). Nie je potrebná žiadna dodatočná aktivácia účtu.
Minimálny zostatok sa netýka bežných bankových účtov.

6. Aký je rozdiel medzi bankovými účtami pre fyzickú osobu nepodnikateľa a fyzickú osobu podnikateľa?

Medzi uvedenými typmi účtov nie je žiaden poplatkový rozdiel, väčšina služieb je poskytovaná zdarma, pripadne za čo najnižšie poplatky.

7. Som podnikateľ a z dôvodu internetového predaja tovaru do ČR by som potreboval založiť účet. Je možné založiť účet v ČR, i keď nemám trvalé bydlisko v Čechách?

Ako slovenská PO alebo FOP sa môžete stať klientom Fio banky, a.s. pobočky zahraničnej banky na Slovensku. Po založení účtu v CZK, budete pre Vašich obchodných partnerov uvádzať číslo účtu v CZK s bankovým kódom 2010, to znamená že platby prichádzajúce v CZK na tento účet z ČR budú zadarmo. Vašim obchodným partnerom ich domovská banka naúčtuje poplatky ako pri domácom prevode v rámci ČR (spravidla zadarmo, alebo za minimálny poplatok).

8. Keď si u Fio banky založím účet, tak budem môcť do Českej republiky, do ktorejkoľvek banky poslať peniaze bez poplatkov?

Ak si otvoríte účet u Fio banky, a.s. pobočka zahraničnej banky, prevody v CZK na účty vedené v Českých bankách sú zadarmo, rovnako ako prevody v CZK z českých bánk na Váš CZK účet vo Fio banke. Viac informácií zde.

9. Mám záujem otvoriť si u Vás podnikateľský účet, je nutná osobná návšteva pobočky?

Účet je možné založiť iba osobne na našich pobočkách.

10. Pri založení sa dá prvý vklad vložiť priamo na pobočke alebo treba ho previesť z iného účtu?

Hotovostné vklady je možné vykonávať len na pobočkách, ktoré hotovostné služby podporujú. Nie je však stanovená žiadna lehota ani výška prvotného vkladu, ktorý by musel klient dodržať. Účet sa aktivuje ihneď, ako naň prídu prvé peniaze. Z tých sa automaticky "zablokuje " min. zostatok, ktorý je napr. pre EURO účet stanovený na 10,- EUR.

e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,3946324,05937
USD1,115791,05078
GBP0,877820,82667
CHF1,020330,96088
PLN4,392014,13616

Kompletné informácie tu