Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Bankové služby > Bezpečnosť

#SpoluProtiKyberhrozbám


Bezpečnosť je v dnešnej digitálnej dobe kľúčovým aspektom nášho každodenného života. Každý deň sa stretávame s rôznymi online hrozbami, ktoré môžu ohroziť naše finančné prostriedky, osobné údaje a dokonca aj našu identitu.

Chráňte svoje financie pred nástrahami online podvodov. Naučte sa spoločne s nami rozpoznať jednotlivé útoky a spôsoby, ktorými sa podvodníci snažia vylákať vaše citlivé údaje.

Máte podozrenie, že ste sa stali obeťou podvodu? Ihneď nás kontaktujte.

  • Pre bezpečné prihlásenie do Internetbankingu zadajte priamo adresu ib.fio.sk do adresného riadka prehliadača.

Linka pre hlásenie zneužitia účtu:
+421 2 2085 0310


Smishing - podvodné SMS

Smishing alebo phishingové textové správy sú podobné phishingovým e-mailom, avšak útočníci namiesto e-mailu používajú SMS správy. Útočníci využívajú rovnaké taktiky ako pri phishingových e-mailoch, ale v tomto prípade sa pokúšajú vylákať citlivé informácie prostredníctvom SMS správ.

Máte podozrenie, že ste sa stali obeťou podvodu? Ihneď nás kontaktujte.


Ako sa pred smishingom chrániť?


  1. Neposkytujte citlivé informácie. Nikdy neposkytujte citlivé informácie, ako sú heslá, čísla platobných kariet či iné osobné údaje prostredníctvom SMS správ. Legitímne organizácie vás nikdy nebudú žiadať o poskytnutie takýchto informácií cez SMS správu.
  2. Neklikajte na odkazy v SMS správach. Ak dostanete odkaz v SMS správe, tak skontrolujte dôveryhodnosť webovej stránky, na ktorú odkazuje. Neodklikávajte odkazy od neznámych zdrojov a nikdy si na základe SMS správy nesťahujte do mobilu aplikácie.
  3. Nereagujte na výzvy o blokácii svojho účtu. Ak dostanete SMS správu, ktorá tvrdí, že váš účet bol zablokovaný a vyžaduje od vás, aby ste klikli na odkaz alebo poskytli svoje osobné údaje, s najväčšou pravdepodobnosť je to pokus o podvod. Neklikajte na takéto odkazy a ihneď nás o takejto situácii informujte.e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,3920724,05693
USD1,115181,05021
GBP0,876310,82525
CHF1,020610,96115
PLN4,399124,14285

Kompletné informácie tu