Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > O nás > FAQ

Často kladené otázky - FAQ

V tejto sekcii nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky. Zoznam otázok je neustále doplňovaný. V prípade, že ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte kontaktovať svoju pobočku, alebo nám môžete Vašu otázku zaslať prostredníctvom on-line formulára.

Bankové služby

Investičné služby


Depozitár

1. Ak chcem obchodovať na burze v Českej republike je potrené mať nejaké registrácie?

Pokiaľ chcete obchodovať v Českej republike, tak je potrebné mať pre občanov Slovenskej republiky pridelený NID (náhradné identifikačné číslo), byť registrovaný a mať otvorený účet v Centrálním depozitáři cenných papírů, a.s. (CDCP) a ak chcete obchodvať na trhu RMS, tak je potrebné byť na tomto trhu tiež registrovaný. Cenné papiere nakúpené v Českej republike sú teda vedené na majetkovom účte klienta v CDCP. Výnimkou sú akcie zahraničných spoločností (ISIN nezačínajúci "CZ") a certifikáty obchodované na RMS. Tieto cenné papiere sú vedené na majetkovom účte klienta v samostatnej evidencii Fio banky.

2. Ak chcem obchodovať na iných trhoch, ako sú trhy Českej republiky, tak sú potrebné nejaké registrácie?

Pri obchodovaní mimo Českej republiky nie sú potrebné žiadne registrácie. Vami nakúpené cenné papiere sú vedené na tzv. zberných účtoch.

3. Ak mám české akcie z prvej alebo druhej vlny kupónovej privatizácie, môžem s nimi nejako disponovať?

Áno, pokiaľ ste tieto cenné papiere neprevádzali v minulosti pod iného obchodníka, tak tieto cenné papiere sa nachádzajú v tzv. nezaradenej evidencii CDCP. V minulosti boli vedené pod SCP, ktoré zaniklo. Tieto cenné papiere si môžete z tejto nezaradenej evidencie previesť a disponovať s nimi. Celý postup, poplatky a časovú náročnosť procesu Vám vysvetlia naši pracovníci.

e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,5373924,19461
USD1,105451,04104
GBP0,868620,81801
CHF0,977770,92080
PLN4,468874,20854

Kompletné informácie tu