Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > O nás > FAQ

Často kladené otázky - FAQ

V tejto sekcii nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky. Zoznam otázok je neustále doplňovaný. V prípade, že ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte kontaktovať svoju pobočku, alebo nám môžete Vašu otázku zaslať prostredníctvom on-line formulára.

Bankové služby

Investičné služby


Cenné papiere

1. Na akých trhoch je možné obchodovať prostredníctvom aplikácie e-Broker akciové tituly alebo ETF. Je možné obchodvať aj s derivátmi?

Umožňujeme obchodovanie na burzách v USA, Nemecku, Poľsku, Maďarsku, na BCPP a českej burze RM-SYSTEM. Na slovenskom akciovom trhu nepôsobíme.

2. Potrebujem pri obchodovaní na BCPP účet v CZK?

Nie, na Vašom obchodnom účte môžete mať prostriedky deponované v rôznych menách: EUR, CZK, USD, PLN a HUF. Samotný nákup na BCPP môžete teda realizovať aj konverziou z iných mien, príp. využiť produkt "menový úver".

3. Aké sú daňové povinnosti fyzickej/právnickej osoby pri obchodovaní na burze?

Konzultácie daňového zamerania neposkytujeme, oslovte Vášho daňového poradcu.

4. Aké sú možnosti investovania na NYSE do menších spoločností, resp. mám prístup len na tzv. Prime Market alebo aj na OTC trh?

Prostredníctvom Fio banky môžete obchodovať s titulmi v USA, ktoré sa obchodujú na trhoch NYSE, AMEX, NASDAQ, OTC-BB a OTC-PK. Okrem uvedených trhov ponúkame i obchodovanie na trhoch v Nemecku, ČR, Poľsku a Maďarsku.

5. Aká je možnosť obchodovania ETF na Deutsche Börse Frankfurt, aké sú poplatky a minimálna investícia?

Fio banka umožňuje obchodovanie na nemeckej burze XETRA (elektronická odnož DB Frankfurt), kde možno obchodovať aj ETF, pričom neurčujeme minimálny objem obchodu.
Poplatok XETRA je 0,15% z objemu, minimálne 9,95 EUR. Všetky poplatky za obchody nájdete v cenníkoch v časti Spoločnosť Fio > Manuály, dokumenty, cenníky > Cenníky a sadzobníky pod časťou Investičné služby. Poplatky si možete vypočítať i na stránke kalkulačky poplatkov.

e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,3782024,04380
USD1,119131,05393
GBP0,882200,83080
CHF1,015780,95660
PLN4,387094,13152

Kompletné informácie tu