Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Bankové služby > Platobné karty

Platobné karty

  • Všetky platby kartami Fio banky sú bez poplatkov.
  • Využiť môžete 2 výbery v mesiaci zadarmo, z akéhokoľvek bankomatu na svete.

Služba Cashback umožňuje bezplatne požiadať o hotovosť pri nákupe u obchodníka nad 5 eur na rovnakej pokladni, kde platíte. Maximálna výška výberu je 50 eur, minimum dané nie je.

Blokácia platobnej karty

Linka Fio banky pre hlásenie o strate, odcudzení, zneužití karty Fio banky: +421 220 850 410

Zablokovať kartu môžete tiež v Internetbankingu alebo Smartbankingu.

Upozornenie: Ak plánujete cestu do zahraničia, kde budete svoju platobnú kartu využívať, informujte nás, prosím, prostredníctvom Fio servisu alebo na ktorejkoľvek našej pobočke o termíne cesty a destinácii, v ktorej sa budete nachádzať, aby nedošlo k prípadnej nežiadúcej blokácii platobnej karty.

Zabezpečenie

Vo svojom Smartbankingu aj Internetbankingu môžete blokovať vybrané typy transakcií, napríklad tie s nevýhodným kurzom (DCC), výbery v bankomatoch s dodatočným poplatkom prevádzkovateľa alebo internetové transakcie bez dodatočného overenia 3D Secure.

V nastavení platobnej karty si môžete tiež zablokovať jednotlivé typy transakcií ako výbery z bankomatu všeobecne, platby na termináloch, internetové transakcie, platby z konkrétnych štátov alebo u konkrétneho obchodníka a pod. Všetko nájdete na detaile karty v Internetbankingu.

Platenie kartou na internete – dvojfaktorové overenie (e-PIN vs. Smartbanking)

Platby kartou na internete sú chránené dvojfaktorovým overením, ktoré sa líši v závislosti od toho, či používate našu mobilnú aplikáciu k overovaniu platieb alebo nie. Pri platbe kartou v e-shope môžete platby jednoducho overovať v Smartbankingu alebo kombináciou overení 3D Secure (kódom z SMS) a e-PINom.

Zatiaľ nemám mobilnú aplikáciu Smartbanking, momentálne overujem platby kartou na internete pomocou kódu z SMS, ale chcem platiť jednoducho

  • Pokiaľ nechcete opisovať kód z SMS a k tomu si pamätať e-PIN, stiahnite si našu aplikáciu Smartbanking, v ktorej môžete platby kartou na internete pohodlne a jednoducho autorizovať na pár kliknutí. Aplikáciu si pre autorizovanie platieb kartou na internete nastavíte priamo v menu: Viac – Nastavenia – Autorizácia platieb – Platby na internete (3D Secure) alebo v Internetbankingu v sekcii detail platobnej karty.

Nemám mobilnú aplikáciu Smartbanking, platby kartou na internete overujem pomocou kódu z SMS a chcem pri tomto spôsobe zostať

  • Od prelomu roku 2020/2021 k doterajšiemu overeniu pomocou SMS kódu (1. faktor) pribudne ešte ďalší spôsob overenia. Tento spôsob sa nazýva e-PIN a jedná sa o unikátne trojmiestné číslo, ktoré má každá platobná karta. Nájdete ho v detaile karty v Internetbankingu prípadne v mobilnej aplikácii. Tento kód je rovnaký po celú dobu platnosti karty. Pri platbách kartou na internete ho budete zadávať ako druhé overenie po opísaní kódu z SMS. Dobre si ho teda zapamätajte.

Mám mobilnú aplikáciu Smartbanking a platby kartou na internete overujem v nej

  • Platby kartou na internete už teraz autorizujete pomocou prihlásenia do aplikácie a spĺňate tak všetky bezpečnostné požiadavky. Vďaka tomuto spôsobu autorizácie odpadá nutnosť pamätať si ďalší údaj v podobe e-PINu, transakcie potvrdzujete rovnakým spôsobom (biometria, PIN) ako všetky ostatné úkony v aplikácii. Autorizácia platieb v Smartbankingu je rýchla a jednoduchá a tento spôsob určite odporúčame.

Naše platobné karty podporujú službu 3D Secure, ktorá poskytuje lepšie zabezpečenie platieb kartou na internete. Ak platíte kartou v e-shope, ktorý službu podporuje, treba transakciu spravidla overiť autorizačným kódom z SMS správy (a následne ešte e-PINom) alebo ju potvrdiť v mobilnej aplikácii. Nastavenie 3D Secure a autorizácie platieb kartou na internete môžete upravovať v Internetbankingu aj v Smartbankingu. Služba 3D Secure je zadarmo. 

Platenie kartou v obchode na termináli

U niektorých obchodníkov je možné, že ešte nebudú mať v platobných termináloch implementovaný nový softvér v súvislosti s európskou smernicou PSD2, a tak môže dôjsť k zamietnutiu bezkontaktnej transakcie. V takomto prípade je úplne jednoduché riešenie. Stačí kartu do terminálu zasunúť a potvrdiť PINom.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,1004023,78060
USD1,147941,08106
GBP0,856460,80656
CHF1,069411,00710
PLN4,730574,45500

Kompletné informácie tu


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X