Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Osobný maklér

Vybraný tím skúsených maklérov je vám k dispozícii pre dohodnutie nadštandardnej kontinuálnej starostlivosti o rozvoj vášho portfólia. Ak pri osobnom rokovaní maklér získa vašu dôveru, začne každodenne sledovať stav vašich investícií a z aktuálnych príležitostí k nákupu a predaju vyberie tie najlepšie vyhovujúce vašim investičným zámerom. Osobný maklér však nemá právo žiadnu transakciu uskutočniť sám. Ak nájde vhodnú príležitosť, spojí sa s vami, plánovanú transakciu vám zdôvodní a je len na vás, či sa ju odhodláte uskutočniť. Služby Osobného makléra sú teda založené na nasledovných princípoch:

Osobný maklér - podpora investovania profesionálom, kontrola investícií klientom!

 • Fio banka klientovi ponúkne skúseného makléra, ktorý sa trvalo venuje starostlivosti o investície klienta
 • Klient si ponecháva kontrolu nad každou transakciou
 • Za služby "Osobného makléra" Fio banka získava podiel na zhodnotení prostriedkov klienta

Ako to funguje?

Investovanie prebieha na štandardnom obchodnom účte klienta. Súhlas s navrhnutou transakciou klient vyjadrí tým, že podľa predchádzajúceho odporúčania svojho "Osobného makléra" štandardne zadá pokyn (najčastejšie telefonicky). Klient má k dispozícii špeciálne upravenú aplikáciu e-Broker, ktorá mu kedykoľvek umožní pozrieť sa na svoje portfólio investícií, ale neumožní mu elektronické podanie pokynov. Klient sa tak nemusí báť, že by nejakým nedopatrením vykonal nechcenú transakciu sám. Klient pravidelne dostáva výpis zo svojho účtu vrátane prehľadného grafu zhodnotenia svojho portfólia a stručného opisu všetkých uskutočnených transakcií za obdobie od posledného výpisu.

Zhodnoťte svoje financie - informačný leták 

Podmienky a postup získania služby

 • Minimálna hodnota portfólia klienta pre poskytovanie služieb "Osobného makléra" je 150 tis. EUR.
 • Cena služby je 20% zo zárobku klienta. Presný výpočet je nasledovný:
  Ohodnotenie akcií a zostatkov účtov v EUR podľa kurzov búrz a mien k 31. 12. daného roka
  - (mínus) ohodnotenie akcií a zostatkov účtov v EUR podľa kurzov búrz a mien k 1. 1. daného roka
  - (mínus) peňažné vklady a cenné papiere vložené do portfólia behom roka ohodnotené v EUR podľa kurzov búrz a mien ku dňu vkladu
  + (plus) peňažné výbery vrátane vyplatených dividend a cenných papierov vyňatých z portfólia počas roka ohodnotené v EUR podľa kurzov búrz a mien ku dňu výberu.
  Štandardné transakčné poplatky sú z účtov klienta strhávané priebežne, takže znižujú základ pre odmenu zo zhodnotenia klientovho portfólia. V priebehu roka môže Fio banka podľa vyššie uvedeného výpočtu vyčísliť zálohu a strhnúť ju z účtu klienta.
 • Pred dohodnutím služby prebehne stretnutie klienta s jeho budúcim "Osobným maklérom" (je možné dohodnúť na ktorejkoľvek pobočke) za účelom vytvorenia osobného kontaktu medzi maklérom - klientom a stanovenie investičnej stratégie podľa individuálnych potrieb klienta.
 • Schôdzku si môžete dohodnúť telefonicky na čísle +420 224 346 493 alebo osobne prostredníctvom pobočiek Fio banky.

 

Túto službu poskytuje Fio banka, a.s., IČ 61858374, V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1, zapísaná v obchodnom registry vedenom registrovým súdom v Prahe, spis. zn. B, vložka 2704.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,3386624,00634
USD1,117241,05215
GBP0,877240,82613
CHF1,021620,96210
PLN4,385704,13021

Kompletné informácie tu