Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Bankové služby > Bankové účty > Rodinné účty

Rodinné účty

Zdieľajte svoje osobné a sporiace účty s kýmkoľvek chcete a majte svoje rodinné financie pod kontrolou!

Svoj rodinný rozpočet môžete spravovať v jednom internetovom bankovníctve. Fio osobné účty aj sporiace účty je možné jednoducho prepájať, nastavovať prístupy ďalším členom rodiny, požiadať k účtom platobné karty a mať tak prehľad o rodinných príjmoch a výdavkoch. Všetky tieto funkcie sú zadarmo, rovnako ako vedenie osobných a sporiacich účtov.

Výhody rodinných účtov

 • Žiadne poplatky - účty pre celú rodinu zadarmo, vrátane detí a študentov
 • Možnosť oddelenej evidencie súkromných a rodinných financií
 • Prehľadná správa účtov v Internetbankingu
 • Prístup do Internetbankingu pre kohokoľvek z rodiny - neobmedzený počet disponentov
 • Zakladanie sporiacich účtov Fio konto online v Internetbankingu (záložka "+Nový produkt") – vďaka tomu môžete vytvárať podúčty s konkrétnym cieľom a vlastným menom (na dovolenku, na novú kuchyňu apod.)
 • Okamžité informovanie o pohyboch na účtoch vďaka e-mailovým/SMS notifikáciám
 • 2 platobné karty MC Debit Contactless pre 2 osoby ku každému účtu zadarmo
 • Karty pre deti od 8 rokov
 • Každý účet je vedený vždy na jedného majiteľa
 • Prevody medzi Fio účtami prebiehajú online a zadarmo

 


Príklady rodinných účtov

Nakombinujte si svoje portfólio účtov podľa potreby: majte napr. spoločný rodinný účet, k tomu svoj súkromný účet pre vlastné výdavky, niekoľko sporiacich účtov, účet pre dieťa či študenta a k účtom platobné karty.


1 rodinný účet + 2 karty

 

Máte jeden spoločný účet s možnosťou náhľadu či kompletnej správy a každý so svojou platobnou kartou.

příklad 1

1 rodinný účet + 2 bežné účty + 4 karty

 

Máte jeden účet, z ktorého platíte rodinné výdavky. K nemu máte každý svoju platobnú kartu na spoločné nákupy. K tomu máte svoj súkromný účet aj s platobnou kartou zadarmo na svoje vlastné útraty. Prevody medzi účtami sa pripisujú okamžite a bez poplatkov.

 příklad 2

3 členovia domácnosti

 

Máte jeden účet, z ktorého platíte rodinné výdavky, a k nemu každý svoju platobnú kartu na spoločné nákupy. Naviac môžete nechať k účtu zriadiť tretiu platobnú kartu, napr. pre svoje dieťa od 8 rokov a jednoducho regulovať jeho vreckové. Naviac môžete mať ďalší súkromný účet aj s platobnou kartou zadarmo na svoje vlastné útraty. Prevody medzi účtami sa pripisujú okamžite a bez poplatkov.

 příklad 3

1 rodinný účet + 2 sporiace podúčty + 8 kariet

 

Máte jeden účet, z ktorého platíte rodinné výdavky, a k nemu každý svoju platobnú kartu na spoločné nákupy. Naviac môžete mať rôzne pomenované sporiace účty Fio konto, na ktorých si sporíte (napr. na dovolenku, novú kuchyňu, gitaru apod.). Ku každému sporiacemu účtu môžete mať 2 karty zadarmo.
K tomu každý z vás môže mať svoj súkromný účet aj s platobnou kartou zadarmo na svoje vlastné útraty. Prevody medzi účtami sa pripisujú okamžite a bez poplatkov.

příklad 4


Ako vytvárať spoločné rodinné účty?

Stačí byť klientom Fio banky a mať založený osobný účet. Manžel, manželka či ktokoľvek, s kým chcete zdieľať svoj účet, si u nás na pobočke zriadi prístup do Internetbankingu, nemusí mať založený vlastný účet ani žiadny iný produkt. V internetovom bankovníctve následne všetko nastavíte. Pokiaľ už má svoj vlastný Fio účet, nemusí nikam chodiť.

 1. Prihláste sa do Internetbankingu, kliknite na Informácie o účte > Oprávnenie k účtu.
 2. Zadajte login a pridelené číslo užívateľa, ktorému chcete umožniť náhľad/správu vášho účtu. Ten, komu zriaďujete oprávnenie, nájde toto číslo na svojej bankovej zmluve alebo v Internetbankingu v Nastaveniach > Osobné údaje.
 3. Zvoľte rozsah oprávnenia: Len sledovať účet / Sledovať aj zadávať pokyny / Sledovať účet, zadávať aj podpisovať pokyny. Takto môžete umožniť správu či iba náhľad ktoréhokoľvek svojho Fio účtu komukoľvek z rodiny. K tomu môžete mať každý svoj súkromný bežný účet či sporiaci účet.
 4. Pokiaľ si želáte k svojmu účtu vydať kartu ďalšej osobe, stačí kliknúť na "+Nový produkt" v hornej časti Internetbankingu a vybrať "Platobná karta pre inú osobu".  Zároveň môžete danej osobe prideliť práva na prezeranie informácií o karte alebo práva k jej kompletnej správe (napr. zmene limitov). To nastavíte na detaile danej karty (záložka Platobné karty > vyberte konkrétnu kartu > kliknite na Oprávnenie ku karte).

 


Spoločné nakladanie s účtom na pobočke

Cez Internetbanking nastavíte svojim blízkym možnosť nakladať s účtom online, teda pomocou internetového bankovníctva. K svojim účtom ale môžete ďalším osobám nastaviť oprávnenie k operáciám vykonávaným na pobočke, a to na štyroch úrovniach (každá vyššia vždy zahŕňa oprávnenie predchádzajúcich stupňov) - právo vkladať bezplatne peniaze na účet, právo nahliadať na účet, právo nakladať so zostatkom a právo nakladať s účtom vrátane možnosti zrušenia. Tieto oprávnenia je možné vykonať na pobočke pri osobnej návšteve majiteľa účtu aj disponenta.

 


Účty pre maloletých

 • Účet na svoje meno môže mať dieťa už od narodenia
 • Založenie a vedenie Fio osobného účtu zadarmo
 • Platobná karta pre deti od 8 rokov s prednastavenými limitmi pre platby a výbery z bankomatu (do 15 rokov max. 200 EUR týždenne, 15-18 rokov max. 600 EUR týždenne)
 • PIN je zasielaný poštou (spoplatnené podľa aktuálneho cenníka)
 • 1 výber mesačne z bankomatu zadarmo
 • Prichádzajúce platby zadarmo (tuzemské platby v EUR, platby v EUR v rámci SEPA, platby v CZK z ČR a platby vo všetkých menách z účtov vo Fio banke)
 • Odchádzajúce platby môže vykonávať iba zákonný zástupca na pobočke
 • Internetbanking zadarmo pre maloletého bez možnosti autorizácie pokynov

Ako získať účet pre deti a študentov do 18 rokov

 • Účet môže dieťaťu založiť jeho zákonný zástupca na ktorejkoľvek našej pobočke. Stačí prísť s rodným listom dieťaťa. Mladiství od 15 do 18 rokov sú pri založení účtu identifikovaní podľa svojho preukazu totožnosti, je teda potrebné, aby sa dostavili na pobočku osobne spolu so zákonným zástupcom.
 • Všetky úkony s účtom vrátane posielania platieb vykonáva zákonný zástupca jedine na pobočke (zriadenie, zrušenie účtu, podávanie pokynov). Výbery na pobočke aj podávanie pokynov je obmedzené na max. 200 EUR/mesiac.
 • Po dovŕšení 18 rokov získava plnoletý majiteľ účtu plný prístup k svojmu účtu. Stačí prísť na pobočku, podpísať príslušný dokument k aktivovaniu Internetbankingu a Smartbankingu. Účet zostáva aj naďalej bez poplatkov.

e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK26,3814625,09455
USD1,161011,09885
GBP0,899220,85108
CHF1,166971,10450
PLN4,449564,21137

Ďalšie meny


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X