Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Bankové služby > Bankové účty > Rodinné účty

Rodinné účty

Zdieľajte svoje osobné a sporiace účty s kýmkoľvek chcete a majte svoje rodinné financie pod kontrolou!

Svoj rodinný rozpočet môžete spravovať v jednom internetovom bankovníctve. Fio osobné účty aj sporiace účty je možné jednoducho prepájať, nastavovať prístupy ďalším členom rodiny, požiadať k účtom platobné karty a mať tak prehľad o rodinných príjmoch a výdavkoch. Všetky tieto funkcie sú zadarmo, rovnako ako vedenie osobných a sporiacich účtov.

Výhody rodinných účtov

 • Žiadne poplatky - účty pre celú rodinu zadarmo, vrátane detí a študentov
 • Možnosť oddelenej evidencie súkromných a rodinných financií
 • Prehľadná správa účtov v Internetbankingu
 • Prístup do Internetbankingu pre kohokoľvek z rodiny - neobmedzený počet disponentov
 • Zakladanie sporiacich účtov Fio konto online v Internetbankingu (záložka "+Nový produkt") – vďaka tomu môžete vytvárať podúčty s konkrétnym cieľom a vlastným menom (na dovolenku, na novú kuchyňu apod.)
 • Okamžité informovanie o pohyboch na účtoch vďaka e-mailovým/SMS notifikáciám
 • 2 platobné karty Visa alebo Mastercard pre 2 osoby ku každému účtu zadarmo
 • Karty pre deti od 8 rokov
 • Každý účet je vedený vždy na jedného majiteľa
 • Prevody medzi Fio účtami prebiehajú online a zadarmo

 


Príklady rodinných účtov

Nakombinujte si svoje portfólio účtov podľa potreby: majte napr. spoločný rodinný účet, k tomu svoj súkromný účet pre vlastné výdavky, niekoľko sporiacich účtov, účet pre dieťa či študenta a k účtom platobné karty.


1 rodinný účet + 2 karty

 

Máte jeden spoločný účet s možnosťou náhľadu či kompletnej správy a každý so svojou platobnou kartou.

příklad 1

1 rodinný účet + 2 bežné účty + 4 karty

 

Máte jeden účet, z ktorého platíte rodinné výdavky. K nemu máte každý svoju platobnú kartu na spoločné nákupy. K tomu máte svoj súkromný účet aj s platobnou kartou zadarmo na svoje vlastné útraty. Prevody medzi účtami sa pripisujú okamžite a bez poplatkov.

 příklad 2

3 členovia domácnosti

 

Máte jeden účet, z ktorého platíte rodinné výdavky, a k nemu každý svoju platobnú kartu na spoločné nákupy. Naviac môžete nechať k účtu zriadiť tretiu platobnú kartu, napr. pre svoje dieťa od 8 rokov a jednoducho regulovať jeho vreckové. Naviac môžete mať ďalší súkromný účet aj s platobnou kartou zadarmo na svoje vlastné útraty. Prevody medzi účtami sa pripisujú okamžite a bez poplatkov.

 příklad 3

1 rodinný účet + 2 sporiace podúčty + 8 kariet

 

Máte jeden účet, z ktorého platíte rodinné výdavky, a k nemu každý svoju platobnú kartu na spoločné nákupy. Naviac môžete mať rôzne pomenované sporiace účty Fio konto, na ktorých si sporíte (napr. na dovolenku, novú kuchyňu, gitaru apod.).
K tomu každý z vás môže mať svoj súkromný účet aj s platobnou kartou zadarmo na svoje vlastné útraty. Prevody medzi účtami sa pripisujú okamžite a bez poplatkov.

příklad 4


Ako vytvárať spoločné rodinné účty?

Stačí byť klientom Fio banky a mať založený osobný účet. Manžel, manželka či ktokoľvek, s kým chcete zdieľať svoj účet, si u nás na pobočke zriadi prístup do Internetbankingu, nemusí mať založený vlastný účet ani žiadny iný produkt. V internetovom bankovníctve následne všetko nastavíte. Pokiaľ už má svoj vlastný Fio účet, nemusí nikam chodiť.

 1. Prihláste sa do Internetbankingu, kliknite na Informácie o účte > Oprávnenie k účtu.
 2. Zadajte login a pridelené číslo užívateľa, ktorému chcete umožniť náhľad/správu vášho účtu. Ten, komu zriaďujete oprávnenie, nájde toto číslo na svojej bankovej zmluve alebo v Internetbankingu v Nastaveniach > Osobné údaje.
 3. Zvoľte rozsah oprávnenia: Len sledovať účet / Sledovať aj zadávať pokyny / Sledovať účet, zadávať aj podpisovať pokyny. Takto môžete umožniť správu či iba náhľad ktoréhokoľvek svojho Fio účtu komukoľvek z rodiny. K tomu môžete mať každý svoj súkromný bežný účet či sporiaci účet.
 4. Pokiaľ si želáte k svojmu účtu vydať kartu ďalšej osobe, stačí kliknúť na "+Nový produkt" v hornej časti Internetbankingu a vybrať "Platobná karta pre inú osobu".  Zároveň môžete danej osobe prideliť práva na prezeranie informácií o karte alebo práva k jej kompletnej správe (napr. zmene limitov). To nastavíte na detaile danej karty (záložka Platobné karty > vyberte konkrétnu kartu > kliknite na Oprávnenie ku karte).

 


Spoločné nakladanie s účtom na pobočke

Cez Internetbanking nastavíte svojim blízkym možnosť nakladať s účtom online, teda pomocou internetového bankovníctva. K svojim účtom ale môžete ďalším osobám nastaviť oprávnenie k operáciám vykonávaným na pobočke, a to na štyroch úrovniach (každá vyššia vždy zahŕňa oprávnenie predchádzajúcich stupňov) - právo vkladať bezplatne peniaze na účet, právo nahliadať na účet, právo nakladať so zostatkom a právo nakladať s účtom vrátane možnosti zrušenia. Tieto oprávnenia je možné vykonať na pobočke pri osobnej návšteve majiteľa účtu aj disponenta.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK26,0976224,72538
USD1,117731,05261
GBP0,865460,81503
CHF0,996690,93862
PLN4,409054,15220

Kompletné informácie tu