Šéf ČEZu Beneš v rozhovoru pro HN očekává od příštího roku zdražení elektřiny o třetinu
Faktury na elektřinu pro domácnosti, jež nemají sjednanou fixovanou cenu, by mohly dle šéfa ČEZu Daniela Beneše od začátku příštího roku podražit o zhruba 30 %. Uvedl to v rozhovoru pro Hospodářské noviny.
Podle očekávání tak ČEZ bude ve svých cenících reagovat na silně rostoucí trend tržních (velkoobchodních) cen silové elektřiny z posledních měsíců. Situace na energetických trzích je pro ČEZ příznivá. Jakožto významný výrobce by měl z rostoucích tržních cen elektřiny výrazněji profitovat již od příštího roku, když očekáváme, že ze svých elektráren bude prodávat elektřinu v základním zatížení (baseload) za cca 63 EUR/MWh. To je posun oproti letos předpokládané úrovni poblíž 50 EUR. ČEZ tak podle našich predikcí může v roce 2022 vygenerovat EBITDA zisk kolem 68 mld. Kč, což by znamenalo nárůst oproti letošní námi očekávané úrovni o 14 – 15 %.
Jan Raška, Fio banka, a.s.
Súvisiace odkazy
- ČEZ vybuduje přečerpávací elektrárnu na Orlické přehradě
- Skupina ČEZ prostřednictvím své dceřiné společnosti kupuje německou Techem Solutions
- Pražská burza v červených číslech, ČEZ dnes poprvé bez nároku na dividendu
- ČEZ podepsal novou úvěrovou smlouvu v celkové výši 9,7 mld. Kč a 426 mil. EUR.
- ČEZ informoval o změnách v dozorčí radě
Najnovšie:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12


