Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > O nás > Média > Tlačové správy > Fio banka umožňuje potvrdzovať platby kartou na internete v Smartbankingu pre Android

Fio banka umožňuje potvrdzovať platby kartou na internete v Smartbankingu pre Android

27.5.2020 10:00

Klienti Fio banky, ktorí používajú aplikáciu Smartbanking na zariadeniach s operačným systémom Android, môžu využiť jednoduchšie potvrdenie internetových transakcií kartou. Odteraz už nebude potrebné prepisovať SMS kód, ale stačí platbu potvrdiť priamo v mobilnej aplikácii.

Pohodlnejšie potvrdzovanie platieb kartou na internete si pre svojich klientov, ktorí využívajú mobilnú aplikáciu pre Android, pripravila Fio banka do novej verzie Smartbankingu. Po novom si tak priamo v nastaveniach aplikácie môžu zvoliť, či budú chcieť platby u obchodníkov, ktorí podporujú službu 3D Secure, potvrdzovať aj naďalej opísaním SMS kódu alebo prejdú na pohodlnejšie potvrdenie transakcie na displeji svojho telefónu pomocou push notifikácie. Po kliknutí na danú notifikáciu a prihlásení sa do Smartbankingu stačí potvrdiť transakciu štandardným PINom, odtlačkom prsta alebo FaceID.

Klienti s Androidom sa pridávajú k majiteľom iOS zariadení, ktorí už toto potvrdzovanie nejakú dobu využívajú a veľmi si ho pochvaľujú. Push notifikácie pre platby kartou na internete sú prvým krokom, postupne ich chceme zaviesť aj pre notifikácie o transakciách alebo potvrdzovanie platieb zadaných v Internetbankingu,“ hovorí Ján Franek, tlačový hovorca Fio banky. 


Dozor nad Fio banka, a.s. vykonává Česká národní banka.
Prehlásenie


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK26,1746424,79836
USD1,245021,17249
GBP0,885720,83411
CHF1,127271,06160
PLN4,658784,38738

Kompletné informácie tu


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X