Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > O nás > Média > Tlačové správy > V septembri odštartuje nový semester Školy investovania

V septembri odštartuje nový semester Školy investovania

6.9.2019 11:10

Fio banka zahajuje jesennú sériu seminárov z oblasti kapitálových trhov.

Fio banka, najväčší online obchodník s cennými papiermi na Slovensku, zahajuje v spolupráci s burzou RM-SYSTÉM jesennú sériu seminárov zameraných na oblasť kapitálových trhov.

Už tradičný projekt vzdelávania verejnosti, ktorý sa zameriava na investovanie voľných finančných prostriedkov na akciových a derivátových burzách, ponúkne jesennú Školu investovania, ktorá bude obsahovať dva typy prednášok v 5 termínoch a to všetko v 3 mestách. Registrácia a účasť je pre všetkých zadarmo.

Jesenná Škola investovania začína 26. 9. 2019 v Bratislave, kde je na programe seminár pre začínajúcich investorov s názvom „Základy investovania na kapitálovom trhu“. Rovnaký seminár môžu záujemcovia navštíviť taktiež 15. októbra v Žiline a 17. októbra v Košiciach. Druhý typ seminára pod názvom „Analýza cenných papierov a inteligentné pokyny“ je určený ako pre pokročilejších investorov, tak pre absolventov seminára zameraného na základy investovania. Ten sa uskutoční 14. novembra v Košiciach a 20. novembra v Bratislave.

Na základných, stredných, ale aj celej rade vysokých škôl sa o investovaní príliš nehovorí. A už vôbec nie o investovaní na kapitálových trhoch. Preto prinášame našu Školu investovania, v ktorej je srdečne vítaný každý, kto má záujem dozvedieť sa viac o tom, čo sa ukrýva pod pojmami ako akcie, ETF alebo termínované kontrakty,“ hovorí Jan Bláha, obchodný riaditeľ a člen predstavenstva Fio banky.

Súčasťou seminárov sú taktiež praktické ukážky nákupu a predaja akcií na americkej burze, ktorá sa v priebehu nášho seminára bude nachádzať v hlavnej obchodnej fáze dňa. Návštevníci seminára si častokrát môžu zvoliť akciovú spoločnosť, na ktorej sa odprezentuje konkrétny príklad obchodu.

„V našej škole neznámkujeme, ani sa nehneváme na tých, ktorí o pojmoch akcia či burza budú počuť po prvý raz. Práve naopak, prezentácia je navrhnutá tak, aby prakticky vysvetľovala krok po kroku základné či pokročilé pojmy. Všetko sa snažíme vysvetľovať, čo najzrozumiteľnejšie na rôznych príkladoch,“ dodáva Jan Bláha.


Dozor nad Fio banka, a.s. vykonává Česká národní banka.
Prehlásenie


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK27,6684126,21359
USD1,145751,07900
GBP0,925880,87193
CHF1,102681,03843
PLN4,574314,30784

Kompletné informácie tu


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X