Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Amerika začne nový mesiac rastom

Amerika začne nový mesiac rastom

1.9.2006 15:22

Amerika začne nový mesiac rastom

Americké trhy, merané indexom Dow Jones, v mesiaci august vzrástli o 2,3%. Technologický index Nasdaq sa zdvihol výraznejšie, a to o 5,9%. Na začiatku mesiaca bude rast trhov pokračovať po ďalšej dôležitej várke ekonomických ukazovateľov. Miera nezamestnanosti poklesla opäť na 4,7% a počet novovytvorených pracovných miest v nepoľnohospodárskom sektore vzrástol viac než očakávaných 125 tis. Dáta spoločne s revidovaným údajom o HDP ukazujú, že spomalenie ekonomiky by nemuselo byť nakoniec také hrozné. Dobrou správou pre firemné náklady je iba nepatrný rast priemernej hodinovej mzdy. Ani táto zmena nebude príliš tlačiť na rast osobných výdavkov a tým pádom ovplyvňovať rast cien. V predobchodnej fáze posilňujú akcie Intel Corp. (INTC) po špekuláciách, že vedenie spoločnosti bude pokračovať v prepúšťaní zamestnancov v rámci úsporného programu. Bližšie informácie by sa investori mali dozvedieť 5.9., kedy vedenie oznámi výsledky vnútornej revízie. Akcie sa pohybujú tesne pod psychologickou hranicou 20 USD, na ktorú sme v minulých dňoch upozorňovali. Prvý upgrade nenechal na seba dlho čakať a Think Equity zvýšilo doporučenie na akumulovať s cieľovou cenou 23 USD. Okrem už známych údajov bude trh vyčkávať na vystúpenie šéfa FEDu, ktoré je na programe od 16.00 hodiny.

Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek, maklér.

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK24,2993423,02166
USD1,109921,04525
GBP0,885100,83354
CHF0,998710,94052
PLN4,613244,34450

Kompletné informácie tu