Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Po sérii rastov budú americké trhy otvárať negatívne

Po sérii rastov budú americké trhy otvárať negatívne

21.8.2006 15:24

Po sérii rastov budú americké trhy otvárať negatívne

Po celotýždňovom raste amerických trhov príde na začiatku nového týždňa negatívny open. Trh pošlú nadol geopolitické informácie. Opätovný konflikt medzi Libanonom a Izraelom, ktorý narušil mier medzi oboma tábormi, rovnako tak ako víkendové testy iránskych striel nepridá pokoj medzi investorov. Ropa už druhý deň opäť rastie a v Londýne sa typ Brent obchoduje aktuálne nad 50 denným MA a presiahla 73 USD za barel. Na akciových trhoch bude ochota realizovať dosahované zisky z minulého týždňa väčšia než snaha budovať nové pozície. Naviac hlavná výsledková sezóna pomaly končí a investori sa viac začínajú zaujímať o to, či predchádzajúce zásahy FEDu nespomalili ekonomiku príliš. Jedným z očakávaných údajov, ktoré môžu tento fakt potvrdiť alebo vyvrátiť budú štatistiky predajnosti domov. Futures na Nasdaq aktuálne klesá o 0,8%, na Dow Jones stráca cez 0,2%. Technologický index má prvú hranici podpory pre dnešný deň na 1.563 bodoch, druhá hranica je na 1.550 bodoch.
Po viac ako 25% raste z posledného mesiaca budú dnes strácať akcie Fordu (F). Analytici Credit Suisse znížili odporúčania z "neutral" na "underperform". Analytik Chris Careso nehodnotí pozitívne posledné kroky ohľadne znižovania produkcie a znížil cieľovú cenu na 6 USD. Tá je v kontraste s nedávno zverejnenou cielovou cenou 10 USD od Bear Stearns. Okolo ďalších reštrukturalizačných krokov sa objavuje čím ďalej tým viac špekulácií. Vedenie spoločnosti nijak však nenarušuje svoj plán a bližšie informácie hodlá zverejniť v priebehu ďalšieho mesiaca. Realizácia krátkodobých ziskov na tomto titule je opodstatnená, ale cien pod 6 USD sa v tejto chvíli neobávame.

Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek, maklér

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK24,2562022,98080
USD1,105631,04121
GBP0,884350,83283
CHF1,003350,94489
PLN4,628494,35885

Kompletné informácie tu