Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > O nás > Média > Tlačové správy > Fio banka umožňuje vklady hotovosti kartou v mobile

Fio banka umožňuje vklady hotovosti kartou v mobile

4.6.2024 12:43

Hotovostné vklady sú odteraz pre klientov Fio banky ešte jednoduchšie. Na vklad peňazí na svoj účet prostredníctvom vkladomatov môžu použiť aj digitalizovanú kartu vo svojom mobilnom telefóne alebo inteligentných hodinkách.

Fio banka umožňuje svojim klientom širšie využívať karty v digitálnej podobe, a to karty uložené v Google Pay, Apple Pay a Garmin Pay. Po novom môžu klienti banky pre vklad do recyklačného bankomatu Fio banky, nazývaného aj vkladomat, využiť práve túto digitálnu verziu karty, plastová karta nie je potrebná. Pomocou mobilného telefónu a hodiniek bolo doteraz možné peniaze iba vybrať.

Klienti Fio banky sa odteraz zaobídu bez svojej plastovej karty a kartou v mobile môžu zaplatiť v obchode, vyberať z bankomatu a po novom aj v bankomatoch Fio banky hotovosť vkladať. Verím, že toto je ďalší krok v digitalizácii služieb, ktorá je určená pre klientov a ich komfort,“ komentuje novú funkciu obchodný riaditeľ Fio banky Jan Bláha.

Fio banka má v súčasnosti 17 vlastných bankomatov a ich počet bude narastať. Všetky bankomaty sú recyklačné, umožňujú hotovosť nielen vyberať, ale aj vkladať. Bankomaty sú vybavené bezkontaktnou čítačkou, takže je možné použiť mobil či hodinky. Okrem bankomatov môžu klienti vyberať a vkladať hotovosť aj v pokladniach, ktoré sú dostupné na všetkých pobočkách Fio banky.


Dozor nad Fio banka, a.s. vykonává Česká národní banka.
Prehlásenie


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,9312424,56776
USD1,121481,05614
GBP0,867890,81732
CHF0,996480,93842
PLN4,414634,15746

Kompletné informácie tu