Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > O nás > Média > Tlačové správy > Nové módy a funkcie Fio Smartbankingu

Nové módy a funkcie Fio Smartbankingu

3.8.2022 10:25

Fio banka vydáva novú aktualizáciu svojho Smartbankingu, do ktorého doplnila najmä nové módy aplikácie a ďalšie nové funkcie.

Významnou novinkou, ktorá klientom uľahčí používanie aplikácie, je OCR skenovanie zloženiek a načítanie čísla účtu fotoaparátom telefónu. Klienti tak nebudú musieť opisovať číslo ručne a znižuje sa tak aj riziko, že ho zadajú nesprávne.

Okrem súčasného plného a pasívneho (náhľadového) režimu pribudli módy zamerané na autorizáciu transakcií. Tie ocenia najmä klienti, ktorí nechcú, aby pomocou aplikácie išlo vykonávať zmeny na účte alebo zadávať pokyny. Prípadne môže Smartbanking slúžiť naozaj len na autorizáciu transakcií, čím môže nahradiť potrebné autorizovanie SMS kódom.

Aktuálne teda aplikácia ponúka štyri režimy, v ktorých je možné ju používať:

  • Plný prístup – všetky dostupné funkcie aplikácie. Je tiež možné zadávať príkazy na úhradu, nastavovať trvalé príkazy, vytvárať šablóny, meniť limity na platobnej karte, autorizovať príkazy zadané z Internetbankingu, zakladať ďalšie produkty a mnoho ďalšieho.
  • Iba pasívne operácie – je možné zobrazovať iba zostatky, pohyby na účtoch, plánované platby a ďalšie prehľady.
  • Pasívne operácie a autorizácia – je možné nazerať na zostatky, pohyby na účtoch, plánované platby a ďalšie prehľady. Avšak aj autorizovať príkazy zadané z Internetbankingu.
  • Iba autorizácia – je možné vykonávať iba autorizáciu príkazov zadaných z Internetbankingu.

Vylepšením prešiel aj komunikačný systém Fio servis, ktorý po novom umožňuje zobrazenie a pridávanie príloh, plus má nový vzhľad. Klienti si tiež môžu nastaviť hlásič na platbu kartou s konverziou alebo si na nástenku pridať kartu so zobrazením aktuálneho čerpania limitov na karte.

Všetky tieto funkcie sú dostupné v novej verzii Fio Smartbankingu 2.6 pre Android aj iOS.

 


Dozor nad Fio banka, a.s. vykonává Česká národní banka.
Prehlásenie


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,0357023,71930
USD1,077911,01511
GBP0,882550,83113
CHF1,015840,95665
PLN4,822884,54192

Kompletné informácie tu