Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > O nás > Média > Tlačové správy > Klienti Fio banky si môžu presunúť účty z iných bánk online

Klienti Fio banky si môžu presunúť účty z iných bánk online

20.5.2021 10:22

Po novom si môžu existujúci klienti Fio banky online zrušiť účet v inej banke a previesť peňažný zostatok, trvalé príkazy i inkasa. To všetko vykonajú online priamo vo svojom Internetbankingu.

Vďaka Kódexu mobility si môžu klienti ľahko vybaviť prechod medzi bankami, pretože nová banka im pomôže previesť najmä trvalé príkazy a inkasá a tiež pôvodný účet za klienta zruší. Po novom je vo Fio banke možné celý tento proces vybaviť online priamo v Internetbankingu. Existujúci klienti si tak môžu jednoducho, zadarmo a z pohodlia domova nechať previesť finančný zostatok zo svojho účtu v inej banke, rovnako ako trvalé príkazy a inkasá, ktoré na pôvodnom účte majú. Fio banka za klienta vybaví aj samotné zrušenie účtu.

"Podľa našich skúseností má veľké množstvo klientov účty v niekoľkých bankách a to často len z dôvodu, že sa im do banky nechce kvôli zrušenie účtu osobne chodiť. Takto môžu celú záležitosť vybaviť online len vyplnením žiadosti v Internetbankingu. O túto online možnosť ale nemusia byť ochudobnení záujemcovia, ktorí u nás účet ešte nemajú a chceli by k nám prejsť a previesť nastavenie trvalých príkazov a inkás z pôvodného účtu. Môžu si totiž účet založiť jednoducho online na webe alebo cez mobilnú aplikáciu a následne, keď sa prihlásia do internetového bankovníctva, tak tam je možné požiadať o prechod nastavenia svojho pôvodného účtu. Nemusia tak kvôli presunu navštevovať pobočku," odkrýva možnosti, ktoré táto novinka ponúka, obchodný riaditeľ Fio banky Jan Bláha.


Dozor nad Fio banka, a.s. vykonává Česká národní banka.
Prehlásenie


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,1835923,85941
USD1,006030,94741
GBP0,906610,85379
CHF0,999930,94167
PLN5,007924,71618

Kompletné informácie tu