Pražská burza opatrně roste
Pražský index PX v polovině poslední předvánoční seance roste o 0,2% na 1 226 bodů.
V Praze podobně jako na většině ostatních evropských trhů již převládá sváteční nálada bez výrazných cenových pohybů. Hlavním strůjcem růstu je ČEZ (+0,7%) spolu s Erste (+0,7%). Opatrně jim přizvukuje VIG (+0,5%), Unipetrol (+0,3%), CETV (+0,2%), Telefónica (+0,1%) a oba developeři (Orco +1,1%, ECM +0,6%). Opačným směrem působí NWR (-1,3%) spolu s Komerční bankou (-0,6%). Na jih míří také Pegas (-0,5%). Obchoduje se prakticky jen ČEZ (objem 155 mil. CZK) a NWR (50 mil. CZK).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Súvisiace odkazy
Najnovšie:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)


