Okolní trhy následují zbytek Evropy
Okolní trhy následují zbytek Evropy
Vývoj akciových trhů ve středoevropském regionu následuje vývoj na vyspělých západních trzích poté, co negativní sentiment dorazil na starý kontinent z Asie. Polský WIG20 klesá o 1,6 % na 2 395b. Nejvíce index dolů stahují finanční tituly (PKO -1,70 %, PEO -2 %) a producent mědi KGHM (-3,4 %), který reaguje na propad tohoto průmyslového kovu o 2,75 %. Na parketu v Budapešti se obchoduje v podobném duchu když index BUX klesá o 3,35 % na 21 363b. Nejvíce ztrácejí akcie OTP (-5,7 %), MOL a Magyar Telekom.
Najnovšie:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
- USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
- USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
- Wall Street v úvodu mírně roste, pozornost je upřena na večerní výsledky Micronu
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38


