Indie zvyšuje výdaje na infrastrukturu
Indie zvyšuje výdaje na infrastrukturu
Indie plánuje vytvořit fond ve výši až 500 miliard rupií (11 miliard USD) za účelem výstavby přístavů, silnic či mostů ve snaze zvýšit ekonomický růst země. Indie zdvojnásobila svůj cíl celkových výdajů na infrastrukturu na 1 bilion USD během pěti let počínaje rokem 2012 s cílem vyrovnat současnou ekonomickou ztrátu na Čínu.
Najnovšie:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)


