Prodávaný podíl v KGHM oceněn na více než 2 miliardy PLN
Prodávaný podíl v KGHM oceněn na více než 2 miliardy PLN
Polská vláda ukončila příjem návrhů na odkup 10% podílu v KGHM Polska Miedz SA (KGH). Výsledkem je ocenění podílu na 2,06 miliard PLN (719 milionů USD). Polsko v tomto roce plánuje rekordní program prodeje aktiv až ve výši 30 miliard PLN, když zájemcům nabídne podíly v největších energetických, chemických a telekomunikačních společnostech v zemi. Vláda se touto formou snaží bojovat se schodkem státního rozpočtu.
Akcie KGH posilují na 105,40 PLN (+1,25 %).
Najnovšie:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)


