Střední Evropa opatrně roste
Střední Evropa opatrně roste
Středoevropské akcie dnes dopoledne opatrně rostou. Polský WIG20 posiluje o 0,5% na 2363 bodů. Nejlépe si vede Agora (AGO +2,3%) a Cersanit (CST +2,2%), jediným ztrátovým titulem je KGHM (KGH -0,1%). Maďarský BUX si připisuje 0,6% a roste na 20 775 bodů. Daří se OTP Bank (OTP +1,3%), zaostává naopak Richter Gedeon (RICHT -0,1%).
Najnovšie:
- Zámořské akcie oslabily
- Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
- Německé akcie klesly o téměř 1 %
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na 4 b. při očekávání 8 b.
- USA: Index PMI ve výrobě podle předběžných dat v červnu vzrostl na 55,7 b. při očekávání 54,6 b.
- Wall Street v červených číslech, ztrácí především technologie
- ČEZ založil dceřinou společnost ČEZ Energy
- CSG jmenovala Davida Jacobse prezidentem CSG Defense North America
- Americké futures kontrakty klesají, Nasdaq 100 futures -3,04 %


