Boeing vykázal ztrátu 1,56 mld. USD kvůli odpisům u modelů 787 a 747
Boeing vykázal ztrátu 1,56 mld. USD kvůli odpisům u modelů 787 a 747
Druhý největší výrobce komerčních letadel na světě, Boeing Co. (BA), vykázal ve 3Q ztrátu 1,56 mld. USD / - 2,23 USD na akcii v porovnání se ziskem 695 mln. USD / 0,96 USD na akcii, když společnost vykázala náklady v hodnotě 3,5 mld. USD kvůli opoždění dodávek nových modelů 787 Dreamliner a 747-8. Tržby meziročně vzrostly na 16,7 mld. USD (vs. konsensus 17,2 mld. USD).
Společnost zároveň snížila výhled letošního zisku, který by se měl pohybovat mezi 1,35 – 1,55 USD na akcii a tržby by měly dosáhnout 68 – 69 mld. USD. Výhled na rok 2010 nezveřejní společnost dříve než v lednu.
Akcie BA klesají na 51,35 USD (-1,04 %).
Súvisiace odkazy
- Americké akciové indexy jsou na začátku seance taženy dolů sektorem zdravotnictví
- Výrobce letadel Boeing oznámil očištěný volný hotovostní tok za 4Q nad očekáváním
- Wall Street se drží v zelených číslech
- Americké akciové indexy zahajují obchodovaní smíšeně, AutoZone zveřejnil výsledky
- Korean Air objednala letadla Boeing společně s motory a údržbou od GE Aerospace za 50 mld. USD
Najnovšie:
- Očekávané události: Spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením


