Úvod
>
Spravodajstvo
>
Novinky z burzy a komentáre
>
Středoevropské trhy otevřely v zelených číslech
Středoevropské trhy otevřely v zelených číslech
Středoevropské trhy otevřely v zelených číslech
Středoevropské trhy si hned po dnešním openu připisují pěkné zisky. Varšavský index WIG20 roste o 1,5% na 2 177 bodů. Nejlépe si vedou akcie Agory (AGO +3,5%), BZW (+3,6%) a CST (+3,2%). Maďarský BUX posiluje o 1,6% na 20 541 bodů, když roste například bankovní OTP (+2,6%).
Najnovšie:
- Německý Merck KGaA koupí americkou společnost Bio-Techne za přibližně 11,3 mld. USD
- Qualcomm do fiskálního roku 2029 cílí na roční tržby přesahující 15 mld. USD z AI datových center
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), ropa (-1,22 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
- Frankfurtská burza otevírá čtvrteční obchodování mírným růstem
- Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
- CTP: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu akcií z 22 EUR na 19 EUR, doporučení ponechává na „buy“
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Karo Leather zveřejnilo výsledky za 1Q
- Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)


