Střední Evropa se červená
Střední Evropa se červená
Akcie na středoevropských trzích vykročily do nového týdne levou nohou a citelně oslabují. Polský index WIG20 si odepisuje 2,5% a klesá na 2096 bodů. Nedaří se zejména akciím společností Cyfrowy Polsat (CPS -5,6%), Agora (AGO -5,3%). Naopak poklesu vzdoruje ČEZ (CEZ +1,2%) a TPSA (TPS +0,2%). Budapešťský BUX oslabuje o 1,2% na 19 080 bodů.
Najnovšie:
- Zámoří končí smíšeně
- Indexy prozatím v převážně kladných číslech
- Frankfurtská burza ve čtvrtek rostla, Bayer po rozhodnutí soudu posílil o více než 18 %
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu vzrostl na 11 b. při očekávání 6 b.
- USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
- Pražská burza mírně dolů
- Nejvyšší soud USA ochránil Bayer před žalobami ohledně Roundupu
- Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b


