Pražská burza otevřela poklesem
Pražská burza otevřela poklesem
Akcie na pražské burze zahájily nový týden podobně jako většina evropských trhů v červených číslech. Index PX oslabuje o 0,8% na 1131,90 bodů. Nejhůře si vedou developeři (ECM -2,6%, Orco -2,0%), nedaří se ani energetickému sektoru (ČEZ -1,0%, NWR -2,1%). Unipetrol se vrací zpět ke 140 Kč (-1,4%), zatímco Telefónica rozšiřuje své podividendové ztráty (-0,7%). Mírnější poklesy zaznamenáváme na bankovních titulech (Erste -0,8%, KB -0,7%). Proti trhu jde Pegas (+0,4%), kterému pomáhá vzhůru blížící se rozhodný den pro výplatu dividendy a Tabák (+1,3%).
Súvisiace odkazy
Najnovšie:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením


