Středoevropské trhy v zeleném
Středoevropské trhy v zeleném
Polský index WIG20 posiluje o 1,15 % na 2 245,42 bodů. Největší zisky prozatím zaznamenává Cersanit (+3,28 %), Bre (+2,24 %) či Getin (+2,44 %).
Maďarské akcie se nacházejí v zelených číslech, posiluje zejména MOL (+2,09 %), OTP (+1,96 %) či Raba (+4,97 %). Index BUX posiluje o 1,41 % na 19 286,84 bodů.
Najnovšie:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
- USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
- USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
- Wall Street v úvodu mírně roste, pozornost je upřena na večerní výsledky Micronu
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38


