DAX opět v mínusu
DAX opět v mínusu
Německý DAX 30 se znovu vrátil do záporných poté, co se vyšplhal na chvíli do zelených čísel, a momentálně oslabuje o 0,26 % na 5 542,61 bodů. Nejvíce ztrácejí Volkswagen -3,13 %; BASF -2,91 %; Thyssenkrupp -2,9 %; Linde -1,92 % a Salzgitter -1,26 %. Naopak rostou Allianz +3,74 %; Commerzbank +3,24 %; Adidas +2,56 %; Henkel +2,33 % a Beiersdorf +1,75 %.
Najnovšie:
- Indexy prozatím v převážně kladných číslech
- Frankfurtská burza ve čtvrtek rostla, Bayer po rozhodnutí soudu posílil o více než 18 %
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu vzrostl na 11 b. při očekávání 6 b.
- USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
- Pražská burza mírně dolů
- Nejvyšší soud USA ochránil Bayer před žalobami ohledně Roundupu
- Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %


