DAX opět v mínusu
DAX opět v mínusu
Německý DAX 30 se znovu vrátil do záporných poté, co se vyšplhal na chvíli do zelených čísel, a momentálně oslabuje o 0,26 % na 5 542,61 bodů. Nejvíce ztrácejí Volkswagen -3,13 %; BASF -2,91 %; Thyssenkrupp -2,9 %; Linde -1,92 % a Salzgitter -1,26 %. Naopak rostou Allianz +3,74 %; Commerzbank +3,24 %; Adidas +2,56 %; Henkel +2,33 % a Beiersdorf +1,75 %.
Najnovšie:
- Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
- Německé akcie klesly o téměř 1 %
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na 4 b. při očekávání 8 b.
- USA: Index PMI ve výrobě podle předběžných dat v červnu vzrostl na 55,7 b. při očekávání 54,6 b.
- Wall Street v červených číslech, ztrácí především technologie
- ČEZ založil dceřinou společnost ČEZ Energy
- CSG jmenovala Davida Jacobse prezidentem CSG Defense North America
- Americké futures kontrakty klesají, Nasdaq 100 futures -3,04 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,16 %), měď (-3,02 %), zlato (-1,44 %)


