Pražská burza se vrátila k růstu
O2 nejvýše od června 2018, čekání na dividendu ČEZu
Po včerejší pauze se ve čtvrtek pražská burza vrátila k růstu. Index PXTR přidal +1,3% na 2259 bodů. Podobně tentokráte rostly také evropské indexy. Největší aktivitu (120 mil. Kč) zaznamenala Komerční banka. Její akcie se již dokázaly udržet nad 700 Kč a nakonec uzavíraly na 714 Kč (+2%). Ještě mírně lepší výsledek předvedla společnost O2 (+2,5%), jejíž akcie rostly na 284 Kč. Je to jejich nejvyšší závěr od června 2018. Akcie ČEZu začínaly dnešní obchodování poblíž 616 Kč, společnost přes den zveřejnila strategii na snížení emisí o 55% do roku 2030 (zavírání uhelných elektráren, budování fotovoltaických ). Titul se poté zvedl k úrovním 620 Kč, výši dividendy firma oznámí kolem 17,00. S pozitivním sentimentem na trhu se akcie Erste obchodovaly ve druhé části dne nad 875 Kč (+1,3%). Růst technologií na zahraničních trzích pomohl akciím Avast k posunu na 135 Kč (+1,7%). Nepatrně v záporu uzavírala pojišťovna VIG (-0,25%).
Pavel Hadroušek, Fio banka, a.s.
Najnovšie:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením


