Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > USA začne mierne v pluse

USA začne mierne v pluse

12.10.2006 15:00

USA začne mierne v pluse

Americká burza v posledných dňoch prešľapuje na mieste a hľadá si po výrazných rastoch svoj ďalší smer. V posledných piatich obchodných seansách sa index Dow Jones nezmenil o viac ako 0,15%. Trh včera výraznejším spôsobom nereagoval na zápis z posledného zasadania FEDu, ktorý ukázal, že sa centrálny bankári čiastočne stále obávajú inflačných tlakov. Zdá sa teda, že tým najdôležitejším budú firemné zisky, ktorých sezóna zverejňovania práve začala. Včera na úvod nepotešila Alcoa, dnes však podstatným spôsobom napravujú obrázok PepsiCo (PEP) , Harley-Davidson (HOG) a Costco Wholesale (COST). Naviac S&P včera oznámila, že očakáva vo výsledkoch za tretí kvartál nárast zisku o 14% pre celý index S&P 500. Krátko pred otvorením futures na hlavné indexy posilňujú zhruba o 0,2%. Výraznejšia zmena nenastala ani po zverejnení rekordného deficitu obchodnej bilancie. Dá sa teda očakávať mierne optimistické otvorenie trhov. Investori budú následne vyčkávať na zverejnenie "béžovej knihy". Tieto dáta budú určovať tendenciu v závere obchodovania, iba výraznejšie prekvapenie by mohlo indexy posunúť nad hodnoty prvej rezistencie (S&P 1354,76 Nasdaq100 1703,25).

Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,4136324,07737
USD1,099951,03586
GBP0,868610,81800
CHF0,979950,92286
PLN4,509024,24635

Kompletné informácie tu