Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Intel - naša cieľová cena dosiahnutá a čo ďalej?

Intel - naša cieľová cena dosiahnutá a čo ďalej?

12.10.2006 12:22

Intel - naša cieľová cena dosiahnutá a čo ďalej?

Včera sa podarilo akciám svetového výrobcu procesorov - Intelu (INTC) dosiahnuť našu cieľovú cenu 21 USD/akcii. Od vydania nášho investičného odporúčania (2/8/2006) akcie Intelu posilnili o 19 %. Behom tejto doby Intel začal distribuovať svoje zlomové dvojjadrové procesory Core 2 Duo. Porovnávacie testy ukázali, že Core 2 Duo je výrazne rýchlejší a jeho konkurenciu Athlon 64 FX-62 od AMD suverénne poráža, a to niekedy o viac než 50 %. Ako v oblasti grafickej aj hernej, tak aj aplikačnej. AMD zatiaľ môže konkurovať len cenou. AMD ale do konca roku chce predviesť svoj nový štvorjadrový procesor. Ten ale chystá aj Intel.
V utorok 17. októbra po skončení obchodného dňa v USA bude Intel zverejňovať svoje hospodárske výsledky za uplynulý kvartál. V priemere sa očakáva zisk na akciu vo výške 17,6 centov, čo by znamenalo medzikvartálny nárast čistého zisku o 2 centy z predchádzajúcich 15 centov. Vzhľadom k tomu, že Intel v súčasnosti ešte viac znižuje ceny svojich starších procesorov, aby vyprázdnil sklady, a medziročný prepad ziskov v septembri z predaja mikroprocesorov v celom sektore poklesol o 6,8 %, staviame sa k týmto odhadom kvartálneho zisku zdržanlivo. Podstatný ale bude aj ziskový výhľad spoločnosti pre nadchádzajúce obdobie, ktorý by mal rozpustiť prípadné pochybnosti o potenciále tohto giganta. Najziskovejšie vianočné obdobie nás ešte len čaká.
Vzhľadom k vyššie uvedeným okolnostiam vidíme akcie spoločnosti Intel aj naďalej ako perspektívnu súčasť portfólia s možnou krátkodobou korekciou v prípade nepriaznivých hospodárskych výsledkov za uplynulý štvrťrok.
Krátkodobým investorom, alebo tým s väčšou averziou k riziku, doporučujeme na súčasných cenách uzavrieť pozíciu a realizovať tak slušný zisk. Ostatní investori si čiastočným odpredajom tiež môžu zakonzervovať zisk, ale viac než polovicu vlastnených akcií INTC im odporúčame v portfóliu ešte ponechať na dlhodobejšie držanie. Dvíhame zároveň našu cieľovú cenu na 24 USD/akciu.

Fio, burzovní společnost, a.s., Jana Havelková, maklér

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,3782024,04380
USD1,119131,05393
GBP0,882200,83080
CHF1,015780,95660
PLN4,387094,13152

Kompletné informácie tu