Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Burza nakoniec len stagnovala

Burza nakoniec len stagnovala

5.10.2006 18:03

Burza nakoniec len stagnovala

Pražská burza vo štvrtok podala v porovnaní so zahraničnými trhmi veľmi mdlý výkon. Index PX stagnoval na 1455 bodoch. Zdá sa, že zahraniční kupci to do regiónu netiahne tak ako predtým. Pri politickej neistote sa nie je ani čo diviť, naviac atraktívne príležitosti český trh príliš neponúka. Zatiaľ čo chýbajú nové emisie, objavujú sa certifikáty či deriváty. Slovami jedného zahraničného kolegu, pohľad na spadovú tabuľku za chvíľu ponúkne viac rôznych syntetických mixov než podkladových aktív. Ale naspäť k trhu. Rozjazd akcií Unipetrolu, ktoré ako jedny z mála ponúkajú slušný diskont medzi fundamentálnou a trhovou cenou, zastavila informácia o odstávke v Chemopetrolu a České rafinérské. Trh na túto informáciu reagoval negatívne. Na tom by nebolo nič divného až na to, že už v auguste spoločnosť oznámila spomenutú októbrovú odstávku. Že by český trh nebol efektívny, alebo majú investori krátku pamäť? Kurz Unipetrolu zatváral so stratou -1% na 198 Kč. Podobne oslabili akcie Telefonica O2. Za poklesom do blízkosti hladiny 440 Kč stály záverečné predaje domácich investorov. Na európskych trhoch naproti tomu vidíme, že telekomy začínajú posilňovať. ČEZ sa po predchádzajúcich rastoch zastavil a mnoho nechýbalo k prelomeniu méty 800 Kč (-0,34%). Objem dosiahol 1,2 mld. Kč. Titul tak nedokázal zareagovať posilnením na správu a raste cien elektriny pre domácnosti o viac než 8% pre budúci rok. Naopak sa darilo akciám Erste, ktoré návratom nad 1400 Kč (+1,9%) udržali burzu nad vodou.

Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek, maklér

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,3289123,99709
USD1,119151,05395
GBP0,875740,82472
CHF1,020100,96067
PLN4,378344,12328

Kompletné informácie tu