Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Zvýšené doporučenia pomáhajú CME, Unipetrolu a celej burze

Zvýšené doporučenia pomáhajú CME, Unipetrolu a celej burze

3.10.2006 16:43

Zvýšené doporučenia pomáhajú CME, Unipetrolu a celej burze

Pražská burza bola v utorok medzi akciovými trhmi skôr raritou, keď index PX pridal +0,5% na 1446 bodov. Nálada v zahraničí bola pomerne horšia. Český trh priaznivo ovplyvnili investičné doporučenia. Akcie CME pridali najviac (+2,7%) po doporučení od J.P. Morgan. Cez 2% ešte pridali akcie Orco, ktorým k rastu stačí málo. Správa o nákupe realít v Poľsku zdvihla kurz na 2850 Kč. Zarážajúce je, že kupci sa hrnú do nákupu bez toho, že by bola známa akvizičná cena. Alebo na cene vôbec nezáleží? Hneď dve zvýšené doporučenia na kupovať (Patria, Wood) obdržal Unipetrol. Akcie Unipetrolu pridali +1,9% na 197,70 Kč. Nakúpiť Unipetrol pod súčasnými hladinami tak už zrejme nebude možné (okrem výraznej plošnej korekcie). Unipetrol však pod 200 Kč už dávno byť nemal. Klesajúca cena ropy je naviac priaznivá pre Chemopetrol, ktorý v predchádzajúcich mesiacoch tvoril 2/3 zisku holdingu. Hádzať Unipetrol do jedného mecha s ropnými firmami sa nemá. Cena ropy dnes prepadla pod úroveň 60 USD za barel (-2,3%). Do záporu sa tlačila cena veľkoobchodnej elektriny v Nemecku (-1,2%), klesali emisné povolenky (-3,6%). ČEZ sa napodiv nakupoval a končil na 796,5 Kč (+0,75%). Úlohu mohla hrať správa o zahájení obchodovania na varšavskej burze koncom októbra. Trh je však s touto informáciou dávno oboznámený a na akcie ČEZu zostávame negatívne naladení. Vyberanie ziskov pokračovalo na Erste (-0,4%). Predajné pokyny prevažovali na Zentive (-1%).

Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek, maklér.

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,4136324,07737
USD1,099951,03586
GBP0,868610,81800
CHF0,979950,92286
PLN4,509024,24635

Kompletné informácie tu