Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Druhý deň poklesov

Druhý deň poklesov

22.9.2006 20:11

Druhý deň poklesov

Potom, čo sa indexy behom včerajšieho dňa skoro učebnicovo odrazili od horného pásma rastového kanálu posledných dvoch mesiacov, pokračujú dnes v poklese. Dow Jones aktuálne oslabuje o 0,3%, Nasdaq o necelé 1%. Domnievam sa, že tento pokles nie je pre trh v tejto chvíli nijak škodlivý. Výraznejšia korekcia predchádzajúcich rastov by sa však mohla dostaviť, pokiaľ sa budú ďalej potvrdzovať informácie o spomaľovaní ekonomiky a budú tak ohrozené firemné zisky. V čele poklesu indexu Dow Jones je tradične Caterpillar (CAT), ktorý necitlivo reaguje na oslabujúcu ekonomiku, ktorá by znamenala pokles v dopytu po ich strojoch. Caterpillaru sekundujú akcie General Motors (GM), ktoré oslabujú po špekuláciách, že z aliancie GM, Renaultu a Nissanu zrejme nič nebude. Do hry by naopak mohol vstúpiť Ford. Boston Scientific Corp. (BSX) klesá najviac z celého indexu S&P 500 a výrazne tiahne dole S&P 500 Health Care Index.

Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,3920724,05693
USD1,115181,05021
GBP0,876310,82525
CHF1,020610,96115
PLN4,399124,14285

Kompletné informácie tu