Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Amerika naviaže na svoje rasty

Amerika naviaže na svoje rasty

19.9.2006 15:24

Amerika naviaže na svoje rasty

Americký trh včera udržal svoje zisky a technologický index Nasdaq zatváral už siedmi krát v rade na vyšších úrovniach. Pred zajtrajším zasadaním centrálnych bankárov dostal trh poslednú várku inflačných informácií. Index cien výrobcov vzrástol iba o 0,1%, jadrová hodnota indexu nečakane poklesla o 0,4%. Jedná sa o najväčší pokles od apríla roku 2003 a prví dvakrát po sebe idúci pokles od konca roku 2002. Tieto čísla investori vnímajú pozitívne, pretože FED s najväčšou pravdepodobnosťou nebude skutočne tlačený zvýšiť opäť sadzby. Iba stagnácia sadzieb najskôr ale stále nepomôže trhu s nehnuteľnosťami, ktorý je stále veľmi slabý. Potvrdili to aj dnešné čísla o novo započatých stavbách a povoleniach k výstavbe. Útlm už trvá pol roka a pri pokračujúcom sentimente by mohol byť citelnejšie zasiahnutý celý sektor stavebníctva, ktorý je pre ekonomiku rozhodne podstatný.

Začiatok obchodného dňa naviaže na včerajší rast a index Dow Jones sa bude snažiť približovať opäť o kúsok bližšie svojmu absolútnemu maximu. Otázkou však zostáva, či už celý optimizmus nie je v cenách započítaný a po zajtrajšom oznámení stagnácie úrokových sadzieb sa nedostaví skôr korekcia.

Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK24,2562022,98080
USD1,105631,04121
GBP0,884350,83283
CHF1,003350,94489
PLN4,628494,35885

Kompletné informácie tu