Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Optimizmus na Wall Street pokračuje

Optimizmus na Wall Street pokračuje

15.9.2006 17:45

Optimizmus na Wall Street pokračuje

Americké akcie zotrvávajú v rastovej rally potom, čo dnešné dáta ukázali, že spotrebiteľské ceny sú pod kontrolou. Potvrdzuje sa tak, že FED ponechá úrokové sadzby na súčasnej úrovni. Širšiemu trhu rovnako pomáha ďalší pokles ceny ropy. Index S&P 500 sa tak pohybuje blízko viac ako päťročných maxím, DJIA je sto bodov od historického rekordu z januára 2000. Najväčší svetový producent grafického softwaru Adobe Systems (ADBE) svojím prírastkom cez 10% ťahá nahor technologický sektor. Firma dnes zvýšila ziskový výhľad pre tento kvartál na 34c/a z predchádzajúcich 32c/a. Ford Motor (F) stráca cez 13% a prepadá sa pod úroveň $8 po správe, že spoločnosť sa dostane na severoamerickom kontinente do kladných čísiel neskôr než sa očakávalo. DaimlerChrysler (DCX) stráca 6%, keď spoločnosť znížila ročný ziskový výhľad kvôli stratám divízie Chrysler. Vďaka vysokým ziskom indexov v tomto týždni nepredpokladáme ďalšie posilňovanie, v najbližšom období sa dá očakávať výber ziskov.

Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Dudek, maklér

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK24,9653523,65265
USD1,117291,05219
GBP0,884560,83302
CHF0,975950,91909
PLN4,467704,20743

Kompletné informácie tu