Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Nevýrazný začiatok v USA

Nevýrazný začiatok v USA

5.9.2006 15:18

Nevýrazný začiatok v USA

Po rastoch z minulého týždňa budú začínať americké indexy po predĺženom víkende nevýrazne. Futures na hlavné indexy sa pohybujú celý deň okolo nulových hodnôt. Krátko pred otvorením trhov ľahko posilňujú. Investori dnes nemajú k dispozícii žiadne dôležitejšie makroekonomické dáta. Vyčkávať sa bude na zajtrajší údaj o produktivite práce. Po sérii pozitívnych dát z minulého týždňa bude každá ďalšia informácia, ktorá by mohla viac načrtnúť budúci vývoj celej ekonomiky, netrpezlivo očakávaná. Zhoršený pohľad na budúci vývoj by mohol po pomerne slušnej letnej sezóne zvádzať k realizácii ziskov a trh by mohol prejsť korekciou.
V predobchodnej fáze sa akcie Intelu (INTC) dostali cez hranicu 20 USD. S napätím sa bude očakávať, či firma dnes oznámi redukciu pracovných miest. Vedenie spoločnosti sa k špekuláciám v médiách a obchodníkov nechce bližšie vyjadrovať. Potvrdenie informácií o redukcii viac ako 10% pracovnej sily by spoločnosti rozhodne prospelo.

Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,9589724,59403
USD1,102101,03789
GBP0,885570,83398
CHF1,003080,94464
PLN4,440644,18196

Kompletné informácie tu