Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Čakanie na ECB

31.8.2006 09:47

Čakanie na ECB

Americké trhy pokračovali včera vo svojom raste. Stredom pozornosti bol predovšetkým technologický sektor, index Nasdaq rástol už piaty obchodný deň v rade. Optimistickú náladu je vidieť aj na začiatku obchodovania na európskych burzách. Nemecký index DAX krátko po otvorení posilňuje o 0,2% na hranici 5.880 bodov. Náladu investorom nepokazil ani horší údaj o maloobchodných tržbách. Medzimesačne tržby v júli poklesli o 1,5% po predchádzajúcom raste o 1,9%. Trh bude najskôr vyčkávať na výsledky zo zasadania ECB. Rozhodnutie o nastavení úrokových sadzieb bude oznámené o 13:45, následne vystúpi guvernér Trichet s prejavom. Politika ECB je viac čitateľná ako amerického FEDu a tak sa nedá veľmi očakávať, že by došlo k zmenám v nastavení sadzieb. To s najväčšou pravdepodobnosťou príde až na októbrovom zasadaní. Centrálna banka by však už teraz mohla prehodnotiť svoje predpovede ohľadne ekonomického rastu a inflácie pre tento rok a rok nasledujúci.
Spoločnosť Credit Suisse dnes revidovala svoje odporúčania pre niektoré akcie z hlavného indexu DAX. Allianz (ALV) rastie o 0,5% po zvýšení cieľovej ceny na 151 EUR. Naopak Deutsche Telekomu (DTE) bola cieľová cena znížená na 10,5 EUR a odporúčanie ponechané na predávať. Akcie oslabujú o 0,6%.

Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,6241724,27683
USD1,101451,03728
GBP0,871510,82074
CHF0,983830,92651
PLN4,456574,19696

Kompletné informácie tu