Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Ospalý úvod na pražskej burze

Ospalý úvod na pražskej burze

23.8.2006 10:04

Ospalý úvod na pražskej burze

Pražská burza pokračuje v letargickom letnom obchodovaní. Stredajšie otvorenie je bez výrazných zmien a aktivity. Na trhu chýba výraznejšia angažovanosť zahraničných investorov. Región príliš neprofitoval z rastu zahraničných indexov v minulom týždni. Nové správy registruje Unipetrol. Cyperská spoločnosť sa odvolala proti rozhodnutiu mimoriadneho valného zhromaždenia Unipetrolu z 13. apríla. Podľa nej zmeny v stanovách znemožnili minoritným akcionárom spolurozhodovať o predaji Kaučuku a Spolany. Tým maďarských analytikov z KBC/Patria prekvapivo znížil odporúčania pre akcie Unipetrolu na držať. Podľa ich názoru bude spoločnosti v ďalších rokoch klesať zisk, nečakajú zmenu dividendovej politiky. To nekorešponduje s našimi očakávaniami. Management PKN je optimistický k výhľadu pre ďalší polrok a podľa reštrukturalizačného plánu sa bude naopak zvyšovať EBITDA v ďalších rokoch. Kurz Unipetrolu sa mierne znížil na 208 Kč (-0,8%). Viac predajov je vidieť na Telefonica 02 (-0,33%). ČEZ sa znovu vracia pod úroveň 820 Kč (-0,26%). Zvýšená cieľová cena sa objavila v odporúčaní na Erste od J.P.Morgan. Akcie Erste sa tak vracajú k méte 1300 Kč (+0,78%).

Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek, maklér

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,4198024,08320
USD1,114351,04943
GBP0,876320,82526
CHF1,016580,95735
PLN4,397164,14101

Kompletné informácie tu