Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Akciový výhľad

11.9.2006 09:51

Akciový výhľad

Pražská burza si v uplynulých dňoch viedla lepšie ako región, to ukazuje na dobú náladu na českom trhu. Ceny väčšiny titulov však už ku kúpe nelákajú. Odporúčame tak postupne redukovať pozície. Zentiva profituje zo súboja o chorvátsku Plivu. Nepovažujeme však za až tak pravdepodobné, aby sa porazený účastník potom zajímal o Zentivu. Pliva je najväčšia spoločnosť v regióne a naviac v Zentive už existujú významní akcionári. Pozorne sledujeme vývoj na komoditnom trhu, ktorý by mohol naznačovať zmenu trendu. To by nemuselo byť priaznivé pre ČEZ. Telefonica O2 bude zrejme do výplaty dividendy oscilovať okolo 500 Kč. Ku koncu minulého týždňa sa objavila správa o tom, že predaj Spolany bude realizovaný za lepšiu cenu ako prebehli špekulácie v tlači (1 mld. Kč). Predaje dcérskych spoločností Spolana a Kaučuk sú zrejme v poslednej fáze. Trh sa obáva uvedených predajov, ako naznačujú posledné správy, zrejme zbytočne.

Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek, maklér

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,3386624,00634
USD1,117241,05215
GBP0,877240,82613
CHF1,021620,96210
PLN4,385704,13021

Kompletné informácie tu