Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > DAX maže časť svojich strát

DAX maže časť svojich strát

11.8.2006 09:57

DAX maže časť svojich strát

Prvotný šok z teroristických hrozieb vyprchal a zdá sa, že nemecký trh by mal dnes zažiť kľudnejšie obchodovanie a mohol by vymazať časť svojich včerajších strát. Kladný štart indexu DAX je podporený pozitívnym výsledkom včerajšieho obchodovania na amerických trhoch, kam sa obavy o bezpečnosti situácie nepreniesli. Trhom môže pomáhať i ďalší pokles ropy na svetových trhoch. Dnes zverejnené makroekonomické informácie nepriniesli žiadne prekvapenia. Spotrebiteľské ceny vzrástli mesačne o 0,4% a ročne o 1,9%, presne podľa očakávaní. Údaje harmonizované podľa metodiky EU dosiahli mesačného rastu o 0,5% a ročnej zmeny o 2,1%. Opätovný nárast inflácie zvyšuje možnosť, že ECB bude reagovať rastom úrokových sadzieb. V čele rastu indexu DAX sú bankové domy a finančné inštitúcie. Deutsche Bank posiluje o 1,1% na 85,65 EUR a Commerzbank pridáva tiež o viac ako 1% na 26,28 EUR. Poisťovňa Allianz rastie tiež o viac ako 1%. Najväčší prepad prekvapivo zaznamenáva THYSSENKRUPP, ktorý reportoval kvartálne výsledky. Čísla sú lepšie než očakávanie a tak pokles pod 28 EUR je pomerne prekvapivý.

Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek, maklér.

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Demoúčet


Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK26,2415225,03648
USD1,207481,14284
GBP0,914720,86574
CHF1,190161,12645
PLN4,341144,10876

Ďalšie meny


Tieto stránky používajú cookies. Zotrvaním na týchto stránkach súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie X