Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > DAX je v ľahko pozitívnom rozpoložení

DAX je v ľahko pozitívnom rozpoložení

8.8.2006 10:08

DAX je v ľahko pozitívnom rozpoložení

Nemecký akciový index DAX sa drží v ľahko pozitívnom rozpoložení (0,05%) po zverejnení rastu zahraničného obchodu v tejto európskej zemi. Nemecký export v júni vzrástol viac než ekonómovia predpokladali vďaka dopytu po automobiloch, či chemických výrobcoch. Ide tak o sedempercentný nárast oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka a o viac ako 1,5% ako v máji. Vyšší je aj import, ktorý oproti minulému mesiacu vzrástol o 3,5 % (oč. 1%). Na poludnie nás čaká ešte správa o veľkosti priemyselnej produkcie v SRN. Vďaka vysokým cenám ropy a silnému EURu sa dá predpokladať jej spomalenie. V poobedňajších hodinách bude tiež v zámorí zasadať FED a jednať o výške úrokových sadzieb. Nepredpokladáme ale, že dôjde k jej zvýšeniu v čase, keď americká ekonomika signalizuje svoje spomalenie. Na poriadku dňa dnes bolo i zverejnenie hospodárskych výsledkov televíznej spoločnosti Premiere AG (PRE). Tá vykázala za druhý kvartál stratu vo výške 138,8 mil. EUR (oč. 150 mil. EUR) v porovnaní s minuloročným reportovaným ziskom 6,7 mil. EUR. Stratu môžeme pričítať daňovým nákladom, zníženiu počtu predplatiteľov a výdajom na vysielanie majstrovstiev sveta vo futbale. Táto informácia je podľa predstaviteľov PRE len súčasťou reštrukturalizačného procesu, ktorý spoločnosť zahájila. Akcie od straty práv na vysielanie Bundesligy prepadli o 57% a teraz si odpisujú ďalších pol percent, aktuálne sa obchoduje za 9,76 EUR.

Fio, burzovní společnost, a.s., Jana Havelková, maklér.

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,3782024,04380
USD1,119131,05393
GBP0,882200,83080
CHF1,015780,95660
PLN4,387094,13152

Kompletné informácie tu