Slovensky | English
Infomail: fio@fio.sk

Úvod > Spravodajstvo > Novinky z burzy a komentáre > Pražská burza stagnuje

Pražská burza stagnuje

3.8.2006 13:01

Pražská burza stagnuje

Pražská burza v dopoludňajšom obchodovaní postupne stratila ranné zisky a index aktuálne stagnuje, keď po opene dosahoval aj 1% zisku. Vysoké kurzy a negatívny vývoj na okolitých trhoch však prinútil investorov k realizáciám ziskov. Pozitívny ranný vývoj bol ťahaný predovšetkým akciami Čezu, ktoré sa zastavili až na hranici 835 Kč. Niektorí krátkodobí investori, ktorí špekulovali na dobrý výsledok aukcie, však pristúpili k uzamykaniu ziskov a aktuálne sa kurz vrátil k 823 Kč (+0,55%). Najväčší zisk (+0,66%) dosahuje Telefonica O2 a obchody prebiehajú tesne pod rezistenčnou úrovňou 490 Kč. Titul tak celkom zmazal včerajší krátkodobý prepad k 480 Kč, ktorý prebehol krátko po ohlásení získania tretej mobilnej licencie na Slovensku. Telefonica O2 ČR bola totiž najväčším favoritom na víťazstvo, čo bolo v cenách akcie čiastočne započítané. Dopyt zvyšuje aj uzatváraním krátkych pozícií, keď niektorí investori špekulovali, že získanie licencie prinesie negatívnejšiu odozvu na trhu. V kladných hodnotách sa pohybujú ešte akcie Philip Morris, Unipetrol stagnuje okolo včerajších hodnôt, ostatné tituly strácajú na čele so Zentivou. Výsledky Komerční banky prekvapenie nepriniesli, kurz sa tak vydal nadol po vzore konkurenčných maďarských a poľských bánk.

Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Dudek, maklér.

Túto správu prevzala Fio o.c.p., a.s. od Fio, burzovní společnosti, a.s.
Dohľad nad Fio o.c.p., a.s. vykonáva Národná banka Slovenska.

Emitenti neboli oboznámení s týmito investičnými doporučeniami.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu na Burze cenných papierov Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvorcom trhu u nasledujúcich emisiách: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s, Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. predchádza vzniku stretu záujmov vo vzťahu k investičným doporučeniam zodpovedajúcim vnútorným členením a pravidelnou vnútornou kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonáva Česká národná banka.


e-Broker

Prihlásiť sa | Demoúčet

Internetbanking

Prihlásiť sa | Ukážka

Smartbanking

Stiahnuť | Ako aktivovať


SLEDUJTE NÁS

Facebook Twitter YouTube

Kurzový lístok

NákupPredaj
CZK25,2945023,96450
USD1,116771,05170
GBP0,868900,81828
CHF0,994980,93701
PLN4,456034,19645

Kompletné informácie tu